Жалься, Боже, з України, що не вкупі має сини!
Іван Мазепа, український військовий, політичний і державний діяч, Гетьман

Стережися, рейдер

Напередодні початку жнив уряд створив антирейдерські штаби по всій країні
10 серпня, 2017 - 11:45

Напередодні початку масового збирання зернових рейдери, схоже, дуже активізувалися і відкрили проти України справжній другий фронт. Не випадково Кабінет Міністрів ухвалив учора  рішення про створення до 15 серпня при облдержадміністраціях оперативних штабів, до яких увійдуть представники Мін’юсту, Держгеокадастру, МВС, Генпрокуратури та профільних аграрних асоціацій. Їхні завдання оперативно реагувати на рейдерські захоплення у період збирання врожаю. Керівники таких штабів (голови облдержадміністрацій) раз на два тижні інформуватимуть про свою роботу Кабмін, Мін’юст та МВС, а до 15 листопада мають відзвітувати перед Кабміном. Робочу групу з координації цих штабів очолив перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

Отже, боротьба з рейдерством на селі набула всеукраїнського масштабу. Наприкінці липня, перебуваючи з візитом у Херсонській області, міністр юстиції Павло Петренко оголосив, що найближчим часом там, а також і в інших великих аграрних областях почнуть діяти оперативні штаби у складі фахівців органів юстиції, правоохоронних органів та аграріїв, які забезпечать захист бізнесу від спроб рейдерських захоплень землі чи врожаю, надаватимуть правову допомогу і фіксуватимуть вчинені злочини з метою притягнення винних до відповідальності.

Президент Української асоціації фермерів та землевласників Іван Томич у коментарі «Дню» не погодився з тим, що штаби діятимуть виключно під час збирання врожаю. Він також не віддав Мін’юстові пальму першості в боротьбі з рейдерами.  «Це була наша ініціатива, — запевнив він. — Її ще 14 червня пообіцяв підтримати прем’єр-міністр Володимир Гройсман на зустрічі з фермерами, де ми ставили перед ним низку запитань, зокрема і це, а сьогодні він виконав. Адже одна з проблем, що заважають стабільно працювати і підніматися українським фермерам, — це рейдерство».

Томич переконаний, що антирейдерські штаби працюватимуть ефективно. «А ми братимемо участь у їхній роботі, — каже він, — такі штаби у нас вже є в усіх областях, і їхні керівники увійдуть до складу штабів при облдержадміністраціях. А троє представників асоціації увійшли до складу центрального штабу». «Ми їм в жодному разі не дозволимо імітувати роботу. Вони не матимуть вибору», — погрозив він на всяк випадок чиновникам...

За словами головного фермера України, «лише за перше півріччя штаби асоціації фермерів в областях зафіксовували 570 рейдерських спроб і захоплень». «Понад половину з них вдалося відвернути чи відбити, — зазначає Томич. — Статистику вести нелегко, тому що рейдерські спроби різнопланові. Це й елементарний грабіж, коли заїжджають на поле, щоб намолотити машину пшениці і втекти, і захоплення всього господарства. Але те, що спільними зусиллями нам вдалося захистити фермерів і відбити кожну другу з глибоко продуманих і добре організованих атак, це, на мій погляд, успіх».

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments