Треба за всяку ціну обминати ...широкі, розкриті двері і шукати правдивої великої брами, над якою віють непідроблені, неперелицьовані прапори нашого духу
Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН

«Тісні» ліміти

Україна за місяць вичерпала квоти на безмитні поставки цукру в ЄС 2019 року
7 лютого, 2019 - 10:50
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

За даними НАЦУ «Укрцукор», Україна вичерпала квоти на безмитні поставки цукру в ЄС за перший календарний місяць.

«30 січня була вичерпана квота на безмитні поставки цукру в ЄС в обсязі 20 тисяч тонн. Це свідчить про те, що цей напрямок залишається пріоритетним для українських виробників, особливо з огляду на логістичну близькість і загальносвітовий дефіцит, який очікується наступного маркетингового року», — прокоментувала Руслана БУТИЛО, заступник голови правління НАЦУ «Укрцукор».

Сумарно за січень було поставлено на зовнішні ринки 41,0 тис. т цукру. Основними покупцями стали Румунія та Азербайджан — 17% і 10% від загального обсягу поставок відповідно.

«Крім того, серед імпортерів були: Італія та Іспанія (по 9%), Литва, Польща та Швейцарія (по 4%), що також засвідчує про інтерес європейських споживачів до вітчизняного цукру, а для того щоб закріпитися на цьому ринку, крім збільшення безмитних квот, необхідно підвищувати якість продукції й розширювати асортиментний ряд. Як це краще зробити, будемо обговорювати 27 лютого на Sugar World 2019», — пояснила Бутило.

За вересень — січень 2018/2019 МР експортовано 240 тис. т цукру, що на 4% менше, ніж за аналогічний період попереднього маркетингового року.

Нагадаємо, виробничий сезон закінчився 1 лютого 2019 року. В сезоні працювали 42 цукрових заводи, які виробили 1,82 млн т цукру. Експорт цукру протягом 2018/2019 МР очікується на рівні попереднього року — близько 500 тис. т.

Цукор — не єдиний продукт, де Україна перевиконала допустимий ліміт. Станом на понеділок, 21           січня, Україна вичерпала три квоти на безмитний експорт у межах ЗВТ з Євросоюзом — на мед, виноградний та яблучний сік, додаткову квоту на кукурудзу. Про це передає асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

Наголошується, що в січні 2019 року спостерігається збільшення темпів закриття квот на оброблений крохмаль, цукор, солод і пшеничну клейковину, які вже закриті на 17%, 38% і 44% відповідно.

Крім того, експорт оброблених томатів уповільнився. Так, за станом на 21 січня 2019 року використано лише 3% квот. Хоча минулого року в цей же час Україна вже використала 11% квот.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments