Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

В уряді планують залучати інвестиції у будівництво об’єктів перероблення відходів

28 липня, 2020 - 13:14
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Про це в ефірі телеканалу «ДОМ» заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський. «Ми розраховуємо на те, що це стане бізнесом — буде вигідно інвестору. Тільки за такої ситуації ми можемо ефективно висувати максимально екологічні вимоги до такого підприємства. Водночас вони виконуватимуть свою функцію — рятувати нас від відходів, в яких ми тонемо», — зазначив Міністр.

Абрамовський розповів, що вже спілкувався з інвесторами, які хочуть вкласти гроші в цю галузь. За його словами, уже декілька інвесторів готові будувати підприємства перероблення відходів. «Такі проєкти є. Я спілкувався з кількома інвесторами, одним дуже великим, який хоче побудувати 5 підприємств в Західній Україні. Потрібно просто допомогти йому такою інвест-нянею, яку анонсував президент», — додав він.

Абрамовський підкреслив, що управління відходами буде відбуватися згідно з «ієрархією», де спочатку сміття буде ставати вторинною сировиною, а вже в кінці — «поховання» відходів.

«Є маса відходів, які можуть використовуватися декілька разів. Вони не виходять з обігу, тільки потрібно правильно ними управляти. Вони мають окремо збиратися, не перемішуватися в одному баку, потім не перемішуватися в одному автомобілі. Такі правила і вводить наш новий законопроєкт рамковий», — пояснив він.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла у першому читанні закон про управління відходами. У ньому, зокрема, йдеться про розгортання муніципального роздільного збирання відходів, а також про створення прозорих умов для залучення інвестицій на побудову сміттєпереробних об’єктів тощо.

Газета: 
Рубрика: