Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

«Я вже дав нашим послам доручення...»

Павло КЛІМКІН: Україна має юридичні механізми, щоб змусити «Газпром» виконати рішення Стокгольмського арбітражу
6 березня, 2018 - 10:32
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Про це вчора заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. «За правилами арбітражу, вони («Газпром». — Ред.) мають виплачувати (суму компенсації) одразу. Вони вже порушили правила арбітражу. Вони також порушили правила арбітражу, заявивши про розірвання контрактів (з «Нафтогазом». — Ред.), оскільки це неможливо з юридичної точки зору... Тому будемо тиснути. Не забувайте — у нас є Нью-Йоркська конвенція щодо виконання рішень арбітражу. Якщо Росія не буде виконувати, підемо в суди — підемо в Нью-Йорк, підемо в Лондон, підемо в усі країни. Я вже дав нашим послам доручення дивитися на активи «Газпрому» по всій Європі. Вони там акуратно все рахують, ми зараз з Мін’юстом говоримо, тобто у нас є система. Вистрибнути від виконання рішення арбітражу зараз «Газпрому» вже не вдасться», — сказав Клімкін.

За його словами, нинішня ситуація з поставками російського газу в Україну, яку вже вирішено, докорінно відрізняється від тієї, яка була у 2006 і 2009 роках. Клімкін зауважив, що тоді всі вважали, що «це серйозно», але історія повторюється двічі: спочатку у вигляді трагедії, а потім у вигляді комедії.

«Тобто «Газпром» влаштував комедію, і це дуже добре зрозуміли в Брюсселі, в Берліні і в усіх європейських столицях. Ми одразу ініціювали наш механізм (раннього попередження в енергетичній сфері. — Ред.) за Угодою про асоціацію, просили скликати тристоронній формат (Україна, ЄС і Росія. — Ред.), але Росія не захотіла. Вона просто боїться того, що ми пред’явимо всі ці докази», — наголосив міністр.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments