Національна справа — це справа всього народу і справа кожного громадянина; це корінний інтерес усього народу і громадянства, совість кожного з нас...
Іван Дзюба, український літературознавець, критик, громадський діяч, дисидент, Герой України, академік Національної академії наук України

«Закладено більш значні кошти на інфраструктуру, медицину, освіту...»

Верховна Рада ухвалила закон про державний бюджет на 2020 рік
15 листопада, 2019 - 11:31
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Проект закону №2000 в цілому підтримали 280 народних депутатів за необхідних 226 голосів. «У цьому бюджеті закладено набагато більш значні кошти на інфраструктуру, медицину, освіту; не зменшено, а збільшено видатки на місцеве самоврядування. При цьому всі трансферти і субвенції місцевим бюджетам, зокрема Державному фонду регіонального розвитку, субвенція на соцекономічний розвиток і субвенція на ОТГ, більше, ніж минулого року. І ви сьогодні своїм голосуванням ще додали сім млрд грн із Дорожнього фонду», — зазначила міністр фінансів Оксана Маркарова з трибуни парламенту в четвер.

Доопрацьований до другого читання проект державного бюджету на 2020 рік передбачає 1,2 млрд грн на створення Бюро фінансових розслідувань; на фінансування розробки та реалізації державних інвестиційних проектів пропонується виділити 1,84 млрд грн, зокрема у сфері охорони здоров’я — 772,5 млн грн, транспортної інфраструктури — 390 млн грн, охорони довкілля — 190 млн грн, освіти — 180 млн грн. Крім цього, проект держбюджету передбачає фінансування Агентства з управління державним боргом — 52,76 млн грн.

Загалом доходи проекту держбюджету на 2020 рік передбачено в розмірі 1,84 трлн грн, що на 14,18 млрд грн більше порівняно з проектом держбюджету, підготовленим до першого читання. Зокрема, доходи загального фонду пропонується передбачити в 965,9 млрд грн, що на 11,9 млрд грн більше, ніж було закладено в попередньому документі. Видатки проекту держбюджету пропонується визначити в 1,18 трлн грн, зокрема за загальним фондом — 1,053 трлн грн. Граничний обсяг дефіциту держбюджету пропонується встановити в розмірі 94,275 млрд грн, зокрема дефіцит загального фонду — 72,365 млрд грн.

Газета: 
Рубрика: