Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

Найкращий рушник — із квітів

У Києві триває ювілейна виставка рослинних композицій «Ріка вишиванок»
27 серпня, 2010 - 00:00

Цьогорічний День Незалежності, як завжди, порадував киян та гостей міста виставкою квітів, яка щороку проходить на Співочому полі. Ювілейну — 55-ту — виставку присвятили рушникам, тому й назвали відповідно — «Ріка вишиванок». Ідея лишилась незмінною — кожен із дев’яти районів столиці представляє тут свою тематичну композицію з квітів. Єдине, що змінилося, — плата за вхід. Якщо раніше подивитися на квіткові шедеври можна було безкоштовно, то цього року дорослі мали заплатити 10 гривень за квиток, діти та пенсіонери — по 5 гривень, інвалідів та учасників війни пропускали безкоштовно. Як пояснили таку новацію в «Київзеленбуді», який є організатором виставки, композиції весь час ламали, працівникам доводилося кожну ніч їх відновлювали, тому вирішили брати плату, щоб відшкодовувати збитки й привчити відвідувачів до дисципліни. А ще виручені кошти планують витратити на так званий зелений розвиток міста.

Та попри платний вхід люду на виставці було немало. Як розповідають квітникарі, такий ажіотаж відбувається щороку, подивитися на квіткові шедеври приходять майже два мільйони відвідувачів. А подивитися було на що: два квіткові килими про те, як живе українське село, Божа Матір і лебеді з троянд, національний Великодній стіл і навіть весільна композиція. Кожен район міста створив квіткову композицію так, щоб вона відповідала історичним традиціям вишивання рушників певного регіону України. Найкращий квітковий рушник отримає 300 тисяч гривень, а визначать його за допомогою книги відгуків та оцінок спеціального журі. Найголовніший критерій, який має бути присутній у композиції-переможниці, — це автентичність та патріотичний дух.

Як стверджують самі квітникарі, конкуренція цього року дуже сильна, тому зробити вибір буде непросто. Кожна з композицій відтворена по-своєму оригінально та красиво, і це при тому, що квітковий асортимент майже однаковий в усіх районів: агратуми, цинерарії, бегонії, лілії, гвоздики, плющі, колеуси, альтернатери, є навіть карликові деревця та кущі.

За словами генерального директора «Київзеленбуду» Ярослава Макарчука, щоб створити квіткові вишиванки, знадобилося від 100 до 300 тисяч квітів для кожної композиції. До речі, коштує одна квіткова вишиванка теж недешево — 300 тисяч гривень. Як розповіли квітникарі, щоб створити один візерунок, брали по 50 сортів рослин, причому різних кольорів.

— Робота над композицією почалася задовго до відкриття виставки. Спочатку в теплицях висіяли необхідні квіти, деякі з них висаджувалися ще місяців за три-чотири до початку виставки, — розповідає робітниця «Київзеленбуду» Оболонського району Ніна Давидчук. — Перш ніж пересаджувати квіти на Співоче поле, тут засіяли газони спеціальною травою, і тільки потім висаджували зелені насадження, на що пішло два тижні. Та й тепер роботи вистачає, бо треба зберегти композиції свіжими. Тому щодня поливаємо квіти зранку і ввечері.

Хто не встиг подивитися на квіткові рушники, ще має трохи часу, адже виставка триватиме до 1 вересня. Яку тематику для виставки оберуть наступного року, поки що в «Київзеленбуді» не знають, але точно відомо, що в 2011 році квіткові шедеври створюватимуть фахівці з інших регіонів країни, а також залучать зарубіжних флористів.

Інна ЛИХОВИД, фото Костянтина ГРИШИНА, «День»
Газета: 

Коментарі

sergey67 | 08/26/10

Дуже добрий репортаж!Змiни у власному життi у Iночцi Лиховид потрохи змiнюють i еi cвiтогляд...Ну а фото К.Гришина,як завжди,неперевершенi -тому що вони ...просто красивi !

Додати коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ