Українцям потрібно повернутися до духовного життя, тоді вони знайдуть шляхи найправильніші, і найправильніші вчинки за ними будуть іти слідом.
Євген Грицяк, лідер Норильського повстання у таборах ГУЛАГу 1953 року

«Чашка порожня!»

Королеві Британії подарували портрет від управління закордонних справ та співдружності націй
30 липня, 2020 - 20:20
Королеві Британії подарували портрет від управління закордонних справ та співдружності націй. Фото Рейтер

Королева Єлизавета II стала частиною віртуального відкриття її портрету, що відбулося за допомогою відеодзвінка. Написаний художницею Міріам Ескофет портрет було замовлено управлінням закордонних справ та співдружності націй Великої Британії (FCO) як «данина служінню Її Величності» дипломатії.

Картина була вперше показана королеві на екрані комп’ютера, на тлі обмежень в країні через пандемію, після чого вона розповіла членам FCO про їхню роботу під час коронавірусу. Побачивши портрет, Королева навіть жартома зазначила, що чашка чаю, поставлена на стіл поруч, насправді порожня.

За інформацією The Guardian, це віртуальне відкриття влаштував сер Саймон Макдональд, який є постійним заступником державного секретаря у справах закордонних справ та співдружності та керівником дипломатичної служби. Він приєднався до художниці на відкритті. Цікаво, що пані Ескофет повідомила Королеву, що включила прихований символ у картину — знаки FCO — які було знайдено намальованими на чайній чашці.

Фото Рейтер

«Королева, здавалося, реагувала на це дуже позитивно. Вона посміхалася, запитуючи, скільки часу пройшло і чи є у мене ще проєкти після цього. Коли я пояснила певні елементи картини, чайну чашку, вона зробила кілька кумедних коментарів. Вона сказала: «але чаю в чашці немає» — зазначила художниця.

«Мені дуже хотілося зрозуміти її сутність в портреті. Це якість, яку ти справді відчуваєш, лише коли зустрічаєш когось. Вона дуже потужна людина і дуже світиться. Ви можете відчути від неї цю життєву енергію, це дуже вражає. Це стало для мене дуже корисним, оскільки це означало, що я можу отримати майже царську ауру навколо неї в її портреті, що насправді мав бути дуже людяним», — додала вона.

Міріам Ескофет знадобилося сім місяців, щоб завершити картину. Для цього у неї відбулися дві зустрічі з Королевою — одна у Віндзорі, де вона її фотографувала, а друга в Букінгемському палаці, де вона зосередилась на міміці монарха.

Аліса ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: