Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Двоколісний шик

Велопарад дівчат відбудеться у центрі Києва 27 липня
26 липня, 2019 - 12:09
Велопарад дівчат у центрі Києва

Захід, що відбудеться суботнім вечором, має назву #KyivCycleChic. Організатори, U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»), пояснюють: CycleChic — це стиль вуличної моди, який робить акцент на велосипедній їзді у повсякденному одязі на противагу спортивним заїздам, які потребують спеціального екіпірування. Цей рух покликаний переосмислити велосипед як ефективний і практичний засіб пересування, що полегшує наше життя.

За результатами нещодавнього підрахунку велосипедистів у Києві, серед усіх користувачів такого транспорту жінок дуже мало — від 11 до 20%. Це показник низького рівня безпеки пересування велосипедом по місту і запит на появу безпечної велоінфраструктури. Тому організатори і запрошують у першу чергу жінок, щоб продемонструвати: у них теж є потреба у зручному та безпечному використанні велосипеда. Безумовно, до поїздки можуть долучатися і чоловіки, які підтримують розвиток велоінфраструктури в місті.

Охочі долучитися до велоколон мають прибути до Національної опери до 17.00. Звідти одна колона поїде до Пейзажної алеї коротшим маршрутом (через бульвар Шевченка, Хрещатик, Майдан, Володимирську гірку та Михайлівську площу), інша — довшим (плюс Київський велотрек, Жилянська, Володимирська, Велика Васильківська та прилеглі до них вулиці).

Велопарад не перекриватиме рух транспорту на зазначених вулицях. Велоколони рухатимуться за правилами дорожнього руху в крайній правій смузі проїжджої частини. Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: