Нація без державности є покалічений людський колективний організм.
Володимир Винниченко, український прозаїк, драматург, політичний і державний діяч. Перший голова Директорії УНР

Ескіз Сент-Ендрюса як подяка Шотландії

Герцог і герцогиня Кембриджські під час тижневої подорожі відвідали місце своєї першої зустрічі
4 червня, 2021 - 10:55
Герцог і герцогиня Кембриджські під час тижневої подорожі відвідали місце своєї першої зустрічі

Принц Вільям та Кейт Міддлтон здійснили тижневу подорож до Шотландії. Герцог під час неї виконував свої обов’язки лорда Верховного комісара Генеральної Асамблеї Церкви Шотландії — які поклала на нього на початку цього року британська королева Єлизавета ІІ. Під час поїздки подружжя відвідало різноманітні благодійні організації, орієнтовані на подолання таких проблем, як безпритульність, психічні недуги, наркоманія, повідомляв ресурс www.townandcountrymag.com. Крім того, герцог і герцогиня зупинялися в університеті Сент-Ендрюса (найстарішому в Шотландії), де вони вперше зустрілися 20 років тому, і на це звернули увагу чимало медіа.

По поверненні герцог і герцогиня Кембриджські влаштували сюрприз — вони висловили особливу вдячність шотландцям, з якими спілкувалися під час нещодавньої поїздки, через... оригінальний малюнок авторства Кейт Міддлтон, який вони виклали на своїй офіційній сторінці в Instagram: це ескіз Сент-Ендрюса, де колись жила пара, пише згадане вище видання. Викладену листівку супроводжував напис: «Людям, громадам та організаціям, які ми відвідували та з якими спілкувалися; а також ті, хто зупинився, щоб помахати і зробити наше повернення до Шотландії таким особливим — дякуємо!». Видання зазначає, що цей малюнок не був зроблений нещодавно. Насправді він датується 2002 роком, коли герцогиня Кембриджська ще навчалася в університеті Сент-Ендрюса. Нагадаємо, Кейт Міддлтон отримала фах із мистецтвознавства в зазначеному університеті, а принц Вільям також починав як студент історії мистецтва, але зрештою змінив шлях і здобув фах географа. Вони обидва закінчили навчання у 2005 році. Перебуваючи в університеті, подружжя зустрілося з нинішніми студентами й обговорило, як пандемія COVID-19 вплинула на них, та дізнались про програми підтримки, які пропонує університет. Також під час візиту Кейт та Вільям відвідали місця, де вони проживали, та посадили дерево. «Вони були тут як випускники, — сказав один студент з університету Сент-Ендрюса, цитує www.townandcountrymag.com. — Можна сказати, що для них це було схоже на повернення додому». Прикметно, що під час і після візиту соцмережі рясніли коментарями на кшталт: «Яка елегантність і стиль! Нам так пощастило, що в цій країні є королівська родина».

На фото: Кетрін, герцогиня Кембриджська у палаці Голірудхаус в Единбурзі, Шотландія, Великобританія, 27 травня 2021 року

ФОТО РЕЙТЕР

Підготувала Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: