Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Гаґґіс для медиків

Принц Вільям та Кейт забезпечили шотландським співробітникам національної служби здоров’я щасливу Ніч Бернса
29 січня, 2021 - 11:47
Принц Вільям та Кейт забезпечили шотландським співробітникам національної служби здоров’я щасливу Ніч Бернса. Фото з фейсбук-сторінки THE ROYAL FAMILY

Цього тижня герцог і герцогиня Кембриджські надіслали співробітникам національної служби здоров’я спеціальну вечерю, щоб допомогти їм відзначити Ніч Роберта Бернса під час роботи на передовій проти коронавірусу. Нагадаємо, шанувальники великого національного поета Шотландії Роберта Бернса святкують його день народження (25 січня) традиційним заходом, що називається Вечерею Роберта Бернса або Ніччю Роберта Бернса. Під час вечері згадується життя поета, читають його вірші, які він писав шотландським діалектом англійської — скотс. На вечері споживають національну шотландську страву — гаґґіс (це страва з баранячого ліверу, порубаного з цибулею, салом, вівсянкою, приправами та сіллю і звареного в баранячому шлунку). У спеціальному відеозверненні принц Вільям нагадав про важливість цієї традиції.

Кейт, котра вбралася у тартанову (у шотландську клітинку) сукню від Emilia Wickstead, звернули увагу на сайті uk.style.yahoo.com, сказала: «На жаль, цей рік трохи інший». Вона звернулася до медичних працівників: «І для багатьох з вас, хто працює на передовій, сьогодні ввечері буде зовсім інший випадок, оскільки ви невтомно працюєте в під час цієї пандемії, щоб захистити найбільш вразливі верстви нашого суспільства». Герцог Кембриджський додав: «Ми хочемо сказати величезне спасибі за всю роботу, яку ви робите, і за вашу самопожертву. На знак нашої вдячності ми об’єдналися з благодійними організаціями NHS Together, щоб забезпечити вас вечерею». Подружжя побажало міцного здоров’я працівникам, сказавши: «Slainte Mhath!» (шотландський та ірландський аналог українського «Будьмо!»). Особливу вечерю отримали 200 співробітників лікарні, а відеозапис транслювався у соціальних мережах.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: