Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Наралі Пурніма – кокосовий фестиваль

Індуїстські рибальські громади подякували матері-природі
27 серпня, 2021 - 11:32
Наралі Пурніма – кокосовий фестиваль. Фото Рейтер

Наралі Пурніма — це урочистий день, який відзначають індуїстські рибальські громади в Махараштрі, Індія, зокрема навколо Мумбаї та узбережжя Конкан. Він проводиться в день повного місяця індуїстського місяця Шраван, який припадає приблизно на липень або серпень, а цього року — на 22 серпня.

Чому Кокосовий фестиваль? «Наралі Пурніма складається з двох слів: Нарал — що означає кокос та Пурніма — що означає повний місяць; отже, кокос має важливе значення у святах та ритуалах Наралі Пурніма», пояснюють на сайті www.freepressjournal.in.

Під час свята колі та інші рибальські спільноти в прибережних регіонах поклоняються Варуні, якого вважають Богом океанів та морів. Віряни дякують йому за те, що він плекав їх і давав їм засоби для існування. Також рибалки просять Варуну заспокоїти моря та океани під час бурхливого сезону мусонів. У цей день брахмани дотримуються посту, не споживають зерно у жодній формі. Наралі Пурніма — це також день, коли люди дякують матері-природі та садять кокосові дерева як жест вдячності, ідеться в матеріалі на зазначеному сайті.

Під час святкування рибалки співають, танцюють, їдять і роздають спеціальні солодощі з кокосового горіха. Цей фестиваль також знаменує початок сезону риболовлі; тому в цей день рибалки сподіваються виловити велику кількість.

На фото: Люди з рибальської спільноти під час ходи у межах фестивалю «Наралі Пурніма», або Кокосового фестивалю, у Мумбаї, Індія, 22 серпня 2021 року. Фото Рейтер

Газета: 
Рубрика: