Оскільки українська нація кілька століть шукала свого визволення, остільки ми розцінюємо це як непереможне її бажання виявити й черпати своє національне офарблення.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

Рожева – на честь флокса

Цього тижня люди спостерігали за першою суперповнею у році. Наступна очікується вже 26 травня
30 квітня, 2021 - 14:04
Цього тижня люди спостерігали за першою суперповнею у році

Явище Супермісяця виникає, коли супутник Землі максимально наближається до планети, через що здається більшим та яскравішим, нагадує Space. Як визначили дослідники, цього року людство має можливість спостерігати таке явище тричі. Уперше з 25 до 28 квітня, і найбільше саме у ніч на 27 квітня. Цей Супермісяць назвали Рожевим — на честь рослини, що має ранній квіт навесні, — флокса шилоподібного. Залежно від виду флокса, його квіти мають різноманітні відтінки рожевого. Наступний Супермісяць можна буде побачити вже 26 травня. Науковці кажуть, що травневий супермісяць буде навіть трохи ближчим до Землі. А третій «запланований» аж на 4 грудня.

На фото: Рожева суперповня сходить за Ейфелевою вежею під час загальнонаціональної комендантської години через посилення заходів проти поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) у Парижі, Франція, 27 квітня 2021 року. Фото Рейтер.

Газета: 
Рубрика: