Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Скульптури Торлония готові до показу

Через століття переговорів унікальну добірку античних шедеврів представляють широкій публіці
12 жовтня, 2020 - 19:44
Скульптури Торлония готові до показу. Фото Рейтер

Статуї з «Торлонского мармуру» можна побачити на виставці, яка об’єднує близько 96 стародавніх скульптур з бронзи, мармуру і алебастру в Римі, Італія. Ця колекція придбана сім’єю Торлония в XIX ст. у збіднілих аристократів і під час знахідок на будівельних роботах на власній землі в Вульчи, Черветері, Порті і Фьюмічіно. Вона є найбільшою приватною колекцією античного мистецтва в світі! У 1875 р. статуї були розміщені в будівлі колишнього зерносховища на вулиці Лунгара. Це був приватний музей, куди ніколи не пускали широкий загал — тільки обраних відвідувачів і вчених, повідомляє ancientrome. І от через роки, десятиліття і навіть століття безплідних зволікань, переговорів і судових слухань, добірка античних мармурових статуй, зібраних княжої сім’єю Торлония, експозиція виставлена на загальний огляд. Дев’яносто шість з шестисот двадцяти єгипетських, грецьких, етруських і римських скульптур зі знаменитої колекції Торлония очищені і піддані консервації і будуть показані на виставці «Мармурові скульптури Торлония».

Планується, що після виставки на Капітолії ця виставка  відправиться в світове турне, дати і маршрути якого поки не визначені. На той час, коли шедеври повернуться до Риму, планується відкрити постійний музей, де розміститься вся колекція.

Аліса ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: