Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

У пастці плаката

ХХ століття в ефемерних зображеннях — на новій виставці у «Мистецькому Арсеналі»
27 жовтня, 2016 - 09:50
У пастці плаката

Мотиватор, засіб пропаганди, реклама — все це про плакат. Організатори проекту «Ефемероїди. ХХ століття у плакаті» прагнуть простежити механізми формування шаблонів сприйняття через ретроспективу історії мистецтва плаката. Виставка складається з трьох сегментів: «Війна», «Тоталітаризм» і «Людина». Ефемероїди — визначення, придумане фахівцями Музею дизайну в Цюріху, що, на думку організаторів проекту в «Мистецькому Арсеналі», якнайкраще передає сутність плаката. А саме, як значиться у тексті до виставки, «швидкоплинність фізичного існування цього клаптика паперу та мінливість ідей і стереотипів, створених за його допомогою».

До речі, які асоціації викликає у вас плакат на фото? Вінценосні особи, міфічні звірі, усілякі здобутки індустріальної доби... Називається робота «Глибоке вшанування від «Нестле», створена 1897 року у Франції Альфонсом Мухою, відомим чеським художником. Перевірте вплив строкатих зображень на свою свідомість — виставка «Ефемероїди. ХХ століття у плакаті» триває у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал», що у Києві, до 27 листопада.

ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Газета: 
Рубрика: