Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Уперше за майже три роки

У Голландії на замерзлі канали вийшли любителі ковзанів
16 лютого, 2021 - 16:48
У Голландії на замерзлі канали вийшли любителі ковзанів. Фото Рейтер

Голландці, які люблять кататися на ковзанах, днями мали рідкісний шанс потрапити на канали після того, як вони замерзли вперше за майже три роки, повідомляє www.france24.com з посиланням на AFP. В Амстердамі десятки фігуристів вирушили в неділю до Принсенграхта, знакового каналу в центрі міста, хоча лід був недостатньо товстим у всіх місцях. Принаймні одна людина провалилась, але змогла врятуватись без допомоги, повідомляють місцеві ЗМІ.

Прем’єр-міністр Марк Рютте застерігав від масового катання на ковзанах, щоб уникнути ризику поширення Covid-19, а також травм, які можуть перевантажити лікарні швидкої допомоги.

Але в Кіндердайку, що в західній Голландії, десятки людей зашнурували свої ковзани, щоб крутитися біля вітряків, які часто можна побачити на листівках і внесені до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО, ідеться в повідомленні. — Катання на ковзанах, як і їзда на велосипеді, є голландською традицією, і кажуть, що майже у всіх є ковзани, готові до того, як канали замерзнуть.

Похолодання мало закінчитися з початком нового тижня, тож багато муніципалітетів попередили, що скоро настане час сходити з льоду.

На фото: Люди катаються на ковзанах під час похолодання по всій країні вздовж вітряків у Кіндердайку, Нідерланди.

Газета: 
Рубрика: