Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Зростання людської популяції як загроза

Кенійські урядовці провели дослідження стану дикої природи
3 вересня, 2021 - 13:37
Кенійські урядовці провели дослідження стану дикої природи. Фото Рейтер

Днями кенійські урядовці оприлюднили результати тримісячного дослідження стану дикої природи у країні. Як повідомляє Reuters, урядовці дійшли висновку, що зусилля щодо збереження видів стикаються із загрозою у вигляді зростання населення, яке зазіхає на території, що є оселею для представників дикої природи. Зокрема на поширення тварин вплинула така діяльність людини, як фермерство та будівництво доріг та залізниць. «У природоохоронних районах спостерігалися вторгнення худоби, вирубка лісу, спалювання деревного вугілля, поселення та пожежі», — йдеться у звіті уряду.

Деякі з найбільш вразливих тварин Кенії, включаючи носорогів та слонів, періодично підраховуються, але останній перепис вперше систематично підрахував тварин у всіх частинах країни. Уряд визнав такими, що перебувають під критичною загрозою зникнення, ті види, які можуть вимерти без вжиття негайних заходів — зокрема це чорна антилопа, чорний носоріг та три інші види. А види, що перебувають під загрозою зникнення, можуть вижити довше без втручання, і це леви, слони та гепарди, загалом дев’ять видів, пише агентство.

На фото: Група імпал (чорноп’ятих антилоп) пасеться біля залізничної лінії, що дозволяє тваринам пересуватися під нею, всередині національного парку Найробі, Кенія.

Газета: 
Рубрика: