Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

Рік під знаком «Мелодії»

Корона «Дня» — легендарному композиторові Мирославу Скорику — за творчу активність класика сучасності
27 грудня, 2018 - 17:40

2018 року, який наближається до завершення, автор безсмертної «Мелодії» Мирослав Скорик відзначив свій 80-річний ювілей різноманітними концертами, імпрезами, прем’єрами нових творів, презентаціями дисків і концертними турами. Всі акції маестро були настільки цікавими ба навіть ексклюзивними, під кутом зору музичного контенту і форми, що цьому міг би позаздрити будь-який поп-виконавець.

Це і тур містами України з авторською джазовою програмою «Мирослав Скорик у стилі JAZZ». Унікальність проекту полягала в тому, що маестро завжди сам диригував цією програмою. Вона зламала стереотипи про композиторів-корифеїв і розірвала шаблони про академічну музику. Так, наприклад, «джазовий Скорик» вперше прозвучав у межах Міжнародного музичного фестивалю Kharkiv Music Fest, і завдяки цьому Харків, який до того чув, так би мовити, лише «академічного Скорика», — почув зовсім нестандартного Маестро. Ще одним подарунком від композитора шанувальникам стало видання 16-трекового CD «Мирослав Скорик у стилі джаз». А в межах фестивалю КиївМюзикФест було представлено диск усіх його скрипкових концертів.

Але Скорик не обмежився лише Україною. Поряд з концертами у США, Мирослав Михайлович вперше відвідав Швецію. І саме там, у межах Другого фестивалю української музики «Переосмислюючи Європу: Україна» — Rethinking Europe: Ukraine, представив світові прем’єру спеціально написаного для фестивалю твору «Варіації на Шведську тему», який присвячений українсько-шведській піаністці Наталії Пасічник — ініціаторці й засновниці фестивалю. У найпрестижнішій залі Стокгольму — Консертхусеті шведська публіка, яка є максимально стриманою в емоціях, стоячи з оплесками вітала Маестро. Це стало не лише своєрідним ювілейним подарунком композиторові, а й визначною культурно-дипломатичною перемогою. Адже метою цього проекту-колаборації Наталії Пасічник є просування української культури не для діаспори, а у професійний простір. Тим більше, цей музичний форум — єдина платформа Скандинавії, де меломани мають змогу познайомитися з українською академічною музикою.

Символічно, що саме в Рік музики Скорика у вересні 2018-го у Львові, під час авторського концерту композитора, Президент України Петро Порошенко надав статус Національної — Львівській філармонії.

Музичні подарунки від ювіляра продовжаться і в новому році. Адже Рік стартував у липні 2018-го в день народження маестро на сцені Львівської опери балетом «Повернення Баттерфляй» і триватиме всі наступні 365 днів!

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments