Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

«Рік демаскування найбільш лицемірних персонажів сучасної історії»

Роман ЯЦІВ, історик мистецтва, професор Львівської національної академії мистецтв, експерт та автор «Дня»:
4 січня, 2022 - 09:55

НОВОРІЧНА АНКЕТА «ДНЯ»

1. 2021-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).
2. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?
3. «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше). Яких би тем хотілося від наших журналістів у наступному році?
4. Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження)?
5. Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?
6. У 2021-му "Дню" виповнилося 25 років. Чим він за цей час став для вас та України?


«Рік демаскування найбільш лицемірних персонажів сучасної історії»

Роман ЯЦІВ, історик мистецтва, професор Львівської національної академії мистецтв, експерт та автор «Дня»:

1. Рік демаскування найбільш маскованих, лицемірних персонажів сучасної історії. 

2. Героями вважаю вмотивованих внутрішньою перетворюючою працею громадян, які стали «тихим фронтом» підтримки священного Українського Воїнства – захисників Батьківщини і не зневірилися деградацією політичних еліт.

Антигероєм залишається модифікований цинік, для якого людство так і не може знайти колективної й рішучої противаги.

3. «Детокс», видавничий проєкт року часопису «День» – безсумнівний лідер серед нових, гостроактуальних наративів, які суттєво зміцнюють нашу національну свідомість і дають відповідь на ключові питання нашої минувшини та українських державницьких перспектив.

З особливо очікуваних читачем матеріалів вирізняються теми з «локальної історії» (з різних культурних регіонів України, на збагачення історичної та культурної пам’яті), а також публікації про внесок українців у світову культуру і цивілізацію в передових технологіях наукового і творчого мислення).   

4. Найперше – родинне середовище, нові відкриття величі і краси Людини в найближчому оточенні. В ширшому вимірі – наявність в Україні розвинутого громадянського суспільства, яке й далі здатне самоорганізуватися у складних лабіринтах суспільно-політичного життя.

5. Розширення нових теренів пізнань і здатність зберегти рівновагу в ціннісно розбалансованому ладі життя.

6. Для мене – надійним супутником мого життя, з яким я зростаю і бажаю вдосконалюватися для ще активнішої інтеграції в суспільно-культурну спільноту рідної Батьківщини. Для України «День» – це епіцентр націєцентричної енергії, і здорова й освічена частина суспільства має ідеальний шанс будувати навколо часопису таку мережу смислів, які стануть фундаментом для державницького процвітання Нації.