Інколи здається, що історія нічого не вчить. Але це не так. Вона таки вчить — якщо в цієї вчительки життя НАВЧАЮТЬСЯ
Володимир Панченко, український літературний критик, літературознавець, письменник

Афіша

8 червня, 2017 - 10:33
ФОТО ЄВГЕНА ЧЕКАЛІНА

ФЕСТИВАЛЬ ТИЖНЯ

Porto Franko — з 14 до 18 червня, Івано-Франківськ

Головною локацією фестивалю сучасного мистецтва стане український музично-драматичний театр ім. І. Франка. Одна з центральних подій Porto Franko-2017 — вистава «Голодар». Це постановка знаменитого литовського режисера Еймунтаса Някрошюса та його театру «Мено Фортас», де головну чоловічу роль виконає прекрасна актриса Вікторія Куодіте. Також у фесті візьме участь польський Центр театральних практик «Ґардзєніце» на чолі з його засновником, режисером Влодзімєжом Станевським, який покаже кілька своїх робіт. Українські митці теж представлять свої доробки. Так, музично-театральний перформанс Юрія Андруховича і польського гурту Karbido покажуть у Палаці Потоцьких. Не пропустять театрали виставу «Вона — Земля» за твором Василя Стефаника у постановці Наталії Половинки й Ростислава Держипільського, а також перформанс «...але вітер...», який привезе Влад Троїцький, та виставу «Буна» (поставлену за п’єсою Віри Маковій, режисер Давид Петросян). 17 червня стане «Днем Шекспіра». Режисери Дмитро Богомазов та Андрій Самінін представлять «Дванадцяту ніч, або Що захочете» — це вистава з репертуару Київського театру на Лівому березі. У кумедній історії з веселими розіграшами і зухвалими витівками грають студенти ІІІ курсу Національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого (на фото). Оригінальне музичне рішення запропонував Олександр Бегма, який «наживо» грає на роялі і виконує роль Блазня з будинку Олівії. Господарі — івано-франківці — покажуть оперу-жах «Гамлет» (режисер Р. Держипільський), дійство розгортатиметься у... підвалі драмтеатру. Також у межах форуму відбудуться творчі зустрічі й лекції митців сцени.


КОНЦЕРТ ТИЖНЯ

Два вечори з Олегом Крисою — 12 і 15 червня, Національна філармонія України


ФОТО РОМАНА БАЛУКА

Видатний український скрипаль-віртуоз і знаний педагог (професор Eastman School of Music і Manhattan School of Music) 1 червня відсвяткував своє 75-річчя. Кожен виступ Олега Васильовича — незабутній для шанувальників високого мистецтва. Вже понад півстоліття О. Криса захоплює своєю майстерністю світову музичну спільноту. Його репертуарний доробок налічує скрипкові шедеври всіх епох, зокрема й опуси українських композиторів. Він виступає з кращими диригентами й оркестрами різних країн! Музикант активно гастролює світом, багато років живе і працює в США, але не забуває про свою Батьківщину. Нині Олег Криса представить дві різні програми. 12 червня у Києві відбудеться камерний вечір. Лунатимуть Сонати №3, 6 і 7 для скрипки і фортепіано Людвіга ван Бетховена. Солісти — Олег Криса і Микола Сук. А 15 червня Олег Васильович запросить на гранд-програму, де виступить разом із Національним симфонічним оркестром України під орудою Володимира Сіренка. У першому відділі музиканти виконають Третій концерт для скрипки з оркестром В.-А. Моцарта і відбудеться прем’єра у нашій столиці — Концерт № 5 для скрипки з оркестром «Питання без відповіді» Євгена Станковича (це твір-присвята О.В.Крисі). У другому відділенні пролунає Перший скрипковий концерт Макса Бруха. Цей твір знаного німецького композитора вважається шедевром романтичної музики. 


КНИЖКА ТИЖНЯ

Про трагічну і щасливу долю інтелігенції

У новому романі «На розстанях долі» Іван Корсак продовжує свою творчу лінію — відкривати читачам імена непересічних українців, чиї сліди та діяння притрушено пилом часу. Книжка видана у видавництві «Ярославів Вал» у серії «Сучасний бестселер України» і розповідає про неймовірні долі української інтелігенції в пекельному ХХ столітті. Як зазначає письменник, під час Другої світової війни український народ опинився на межі протистоянь двох великих тоталітарних систем. Це роздоріжжя не залишало права на вибір — стояти у центрі поля бою і залишатися нейтральним гравцем неможливо... Роман розказує про засновника УПА Тараса Бульбу-Боровця, командувача Української національної армії Павла Шандрука, професорів Федора Богатирчука, Бориса Балінського — особистостей відомих, але для багатьох читачів ще незнаних... ІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА AVTURA.COM.UA

Підготувала Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ