Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Афіша

20 липня, 2016 - 19:19
ФОТО З САЙТА AFISHA.UA

ФІЛЬМ ТИЖНЯ

«Геній» — на кіноекранах України

Біографічна кінодрама, заснована на книжці Скотта Берга «Макс Перкінс: Редактор Генія», яка 1978 року отримала Національну книжкову премію. Для режисера Майкла Грандаджа стрічка стала дебютною у кіно. Раніше він займався постановками театральних п’єс і знімався в телевізійних серіалах. «Геній» — це історія про непросту дружбу двох дуже талановитих людей: письменника, нового генія літератури Томаса Вулфа (Джуд Лоу) і видавця американського журналу New Yorker Максвелла Перкінса (Колін Ферт), який відкрив світові таких великих романістів, як Ф. Скотт Фіцджеральд і Ернест Хемінгуей. Як і всі генії, Т.Вулф, представник так званого втраченого покоління, мав неординарний і складний характер. Зустріч і дружба видавця і автора змінила життя героїв назавжди... У фільмі, крім Джуда Лоу і Коліна Ферта, знялися: Ніколь Кідман, Гай Пірс, Лора Лінні, Домінік Уєтс, Ванесса Кірбі та інші актори.

КНИЖКА ТИЖНЯ

Український Ремарк

«Жадання фронту», Марко Мельник, видавництво «Орієнтир»

Критики говорять, що цей автор претендує на звання «українського Ремарка», бо правдиво,  захоплююче, людяно описує теперішню війну на сході України. «Жадання фронту» — це історія добровольця на псевдо «Вирій», про війну, що почалась для нього на Майдані 2013 року. Він побував активістом «Правого сектору», що тоді лише зароджувався, а згодом — сотником самооборони, добровольцем батальйону, а пізніше став солдатом полку «Азов» і військовим журналістом. Автор щиро і докладно розповідає як про побутові, так і — що найважливіше — психологічні аспекти перебування на війні. Українську новітню війну часто називають національно-визвольною. Її жахи — та ціна, яку платять нині наші бійці АТО заради спільної перемоги та досягнення своєї найвищої цілі — здобуття свободи для України.

ВИСТАВКА ТИЖНЯ

«Едемський сад» — Центральний ботанічний сад ім. Гришка

ФОТО З САЙТА TROPICALLIFE.ORG

Відвідати справжні джунглі або дивовижні тропічні ліси вдається далеко не кожному! А у киян і гостей нашої столиці є така можливість. Із 2010 р. працює унікальна, постійно діюча виставка «Едемський сад» (у павільйоні «Мініатюрна оранжерея»). Тут представлено цікаві види рідкісних амфібій і рептилій Старого і Нового Світу. Можна спостерігати за дивовижними пересуваннями хамелеонів, ближче познайомитися з тропічними птахами і ендеміком Мадагаскару — променевою черепахою й отримати про всі ці екзоти цікаву і вичерпну інформацію від співробітників ботсаду. А в тропічному лісі забуваєш, що перебуваєш у центрі столиці — пахне квітуча стрелиція, а тропічні птахи в’ють гнізда на величезному... фікусі або піднімаються на вершину водоспаду. Тут літають тропічні метелики Південно-Східної Азії і Південної Америки. Кожна екзотична квітка здається неймовірною фантазією невідомого художника. До речі, виставка включає в себе й експозицію тропічних рибок, представлено багато цікавих видів рідкісних амфібій та рептилій.

Підготувала Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: