Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Афіша

22 вересня, 2016 - 10:27
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

ФЕСТИВАЛЬ ТИЖНЯ

«Дунайська Січ» — 1 і 2 жовтня у м. Ізмаїл (Одеська обл.)

У прикордонному Ізмаїлі другий рік на День міста  відбудеться благодійний рок-фестиваль «Дунайська Січ». Нині всі зібрані під час концерту кошти спрямують на доброчинність (для українських поранених бійців, які лікуються в Одеському військовому шпиталі). Форум — некомерційний музичний захід патріотичного спрямування, який супроводжується виступами українських виконавців у містечках південно-західної частини Одеської області, а також у військових частинах Державної прикордонної служби та Збройних сил України. Як наголошують організатори, фестиваль відіграє роль інструмента так званої «м’якої сили» на Одещині, що нині особливо актуально через близькість до кордонів невизнаної «Придністровської молдавської республіки» та активну діяльність російських ЗМІ в регіоні.  У програмі «Дунайської Січі»  виступлять  гурти: «Гайдамаки» (на фото), «Тінь Сонця», «ТаРута», «Телері», «Очеретяний кіт», «Друже Музико», W.H.I.T.E та інші українські артисти.


 ВИСТАВКА ТИЖНЯ

«Інша історія: мистецтво Києва од відлиги до перебудови» —  Національний художній музей України спільно з  Аукціонним домом «Дукат»


ФОТО З САЙТА NAMU.KIEV.UA

Експозиція представляє твори київських митців. Як наголошує куратор виставки Галина Скляренко, кожний діалог із минулим так чи інакше звернений у сучасне. Окреслена двома глибинними кризами — соцреалістичної доктрини на межі 1960-х та остаточним розпадом радянської ідеології у роки «перебудови», — пізня радянська епоха й досі залишається серед найменше досліджених.  Нині на перший план виступають самі твори, їхня образна багатозначність, пластична виразність, художній зміст, співзвучний епосі чи навпаки, відсторонений від неї.

На виставці представлено роботи Алли  Горської, Миколи  Глущенка, Тетяни Яблонської, Олександра Дубовика, Віктора Зарецького, Івана Марчука, Сергія Параджанова, Ольги Рапай, Тиберія Сільваші  та ін. І це  свідчить не лише про широкий діапазон мистецьких пропозицій, а й про змістову багатовимірність епохи, що мала свої розвиток, напруження і драми, які не обмежувались протистоянням «офіційного» та «неофіційного».

Виставку можна побачити  до 30 жовтня.


Second love — 30 вересня, Камерна сцена Молодого театру (Київ)


Фото Віоли СОКОЛАН

Це остання резонансна прем’єра минулого сезону, яка дарує глядачам зустріч із акторами різних шкіл і поколінь, а разом вони демонструють високий професіоналізм і чудовий ансамбль (Римма Зюбіна, Наталія Доля, Анастасія Євтушенко, Олег Москаленко і Артем Атаменюк). П’єсу Олени Ісаєвої «Я боюся кохання» поставила і переклала українською мовою Олена Щурська, хайтеківську сценографію створив Володимир  Карашевський, а костюми-трансформери — художник Лариса Чернова. Перед глядачами  минає калейдоскоп подій, що об’єднані «червоною ниткою» — це різні ситуації, теми та історії про кохання. П’ять акторів миттєво перевтілюються, створюючи  до десятка колоритних образів — ліричних, драматичних і комічних. Майже півтори години дійства пролітають, немов мить, для глядачів, які жваво реагують на кожну фразу персонажів,  а коли  у фіналі лунає жива музика у виконані  альтистки Катерини Супрун (солістка ансамблю «Київська камерата»), то  публіка вже не стримує свого захоплення, емоційно плескаючи не шкодуючи долонь.

Підготувала Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: