...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Джеймс Мейс, видатний історик, політолог, дослідник голодомору в Україні

АРТ-МОЗАIКА

10 серпня, 2007 - 00:00

Знайдено вірші козака В.Сосюри

Сенсаційними вважають літературознавці знахідки у газетах «Селянська громада» від 3 серпня 1919 року і «Український козак» від 1 липня 1919-го. У виданні міністерства преси Української Народної Республіки «Селянська громада» — вірш «Останній бій», який написав «козак з Гайдамацького полку В.Сосюра»: «...Я знаю, росцвітуть чудових чар надії — Душею спалахне і старець, і боєць... Ти бачиш! Он ідуть з червоними штиками...». (Правопис цього і наступного уривків із віршів збережено). «Немає жодного сумніву у тому, що цей вірш належить перу Володимира Сосюри, який у той період саме так писав своє прізвище. І достеменно відомо, що він боровся за незалежність України у першій сотні Гайдамацького полку Волоха», — повідомив для «Дня» директор Хмельницького обласного літературного музею Василь Горбатюк. Відомо, що в оті вже далекі дні уряд УНР працював у Кам’янці-Подільському. «... Плаче місяць в травах, дощ хатини мочить, Стогне вітер в ставнях, криші розгорта, І в сльозах крівавих думи мої й ночі, І в сльозах крівавих воля золота...», — то вже із вірша.за підписом «В.Сюсюра» у газеті Української Народної Армії «Український козак». Про свою буремну юність Володимир Сосюра написав у біографічному романі «Третя Рота». Читачі пам’ятають той драматичний момент, коли у Коржівцях він опинився перед дулами денікінських гвинтівок. Тоді лише випадковість врятувала йому життя. Коржівці — то село Деражняського району Хмельницької області, повідомляє Михайло Василевський, «День».

Два коміки прочитають всього «Гаррі Поттера» за одну годину

Ден Кларк сон і Джефф Тернер, британсь кий комічний дует, презентували на Единбурзькому фестивалі Fringe концентровану версію всіх семи романів Джоан Роулінг про Гаррі Поттера. Їх виступ триває рівно годину. Автори пародії запевняють, що написали текст для свого варіанта дитячого бестселера в тій же кав’ярні, де створила першу книгу сама Роулінг, пише lenta.ru з посиланням на Reuters. Кларксон і Тернер порівнюють успіх романів Роулінг з бітломанією середини 1960-х і резервують на кожному своєму шоу місце в першому ряду для письменниці — в надії, що вона захоче послухати їх нiй варіант історій про Гаррі Поттера. Концентровані класичні літературні твори дуже популярні серед британських артистів. Наприклад, Адаму Лонгу, засновнику пародійного театру The Reduced Shakespeare Company, вдається за годину викласти зміст 35 романів Чарльза Діккенса.

Мартін Скорсезе зніме документальний фільм про Джорджа Харрісона

Видатний американський режисер Мартін Скорсезе збирається зняти документальний фільм про колишнього учасника легендарного колективу «The Beatles» Джорджа Харрісона, померлого 2001 року. Стрічка стане першим масштабним фільмом про життя і творчість славетного музиканта. Кінороботу задумано як «дослідження багатоликості Харрісона, його духу і його музики», написав 64 літній лауреат премії «Оскар» у листі кільком соратникам «ліверпульської четвірки», попросивши їх прибути у вересні на початок зйомок картини до Лондона, передає newsru.com з посиланням на ІТАР-ТАРС. Сім’я «мовчазного бітла», як за скромність і сором’язливість прозвали свого часу Джорджа, надасть Мартінові Скорсезе для його фільму фотографії з особистого архіву Харрісона. Серед них — багато таких, що раніше не публікувалися. Джордж Харрісон помер від раку 29 листопада 2001 року в Лос-Анджелесі, в будинку свого друга Гевіна Де Беккера.

Газета: 
Рубрика: