Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Бабуся Деньов готова стати рабинею

Цей рік обіцяє бути найбільш урожайним у понад півстолітній кар’єрі кінодіви
30 квітня, 2009 - 00:00
КАТРІН ДЕНЬОВ: «Я НЕ БОЮСЯ ПЛІТОК, У МЕНЕ ДАВНО ВИРОБИВСЯ ІМУНІТЕТ НА ТЕ, ЩО ПРО МЕНЕ ПИШУТЬ І КАЖУТЬ» / ФОТО РЕЙТЕР

На екрани один за одним вийдуть шість фільмів із участю Катрін Деньов. Перші два вже з’явилися — комедія «Сипірієн» і драма «Дівчина з метро» Андре Тешине, одного з улюблених режисерів Катрін, якого вона ніжно називає братом, пишуть izvestia.ru. Навряд чи в історії кінематографа є ще прецеденти, коли немолода кінозірка була б так запитана.

— Феномен Деньов — результат того, що акторка дуже грамотно вибудувала свою кар’єру, — пояснює історик кіно Філіп Дюран. — Катрін завжди відрізняв прагматичний підхід до кіно. Акторка знає свої можливості й погоджується на ролі з урахуванням віку. Вона навіть розширила свій репертуар — тепер часто знімається в комедіях. І сьогодні багато хто з режисерів мріє отримати її згоду. Нарешті, в усьому світі Катрін залишається одним із символів французького кіна.

Щоправда, деякі критики злословлять з приводу того, що бабуся Катрін грає в пісочниці з молодими акторами, які могли б бути її онуками. «Я знаю, що значить бути бабусею, — в кіно і в житті, — відповідає кінозірка. — У мене два онуки — Ігор і Міло і внучка Анна. Так, мені 65 років, але коли я дивлюся на свою матір, якій 98, то розумію, що мені особливо перейматися нічого. Мама у чудовій формі, а це означає, що в мене гени, які допомагають мені відмінно виглядати. Проте я не збираюся зніматися до ста років і знаю, коли мені зупинитися».

Гени, безсумнівно, відіграють важливу роль, але протягом трьох десятиріч на варті її майже нев’янучої краси стоїть відомий паризький хірург-косметолог. Деньов, за її словами, виглядала б ще краще, якби не курила. Але сигарети допомагають боротися з вагою акторці, яка називає себе гурманом і ні в чому собі не відмовляє.

«Я не боюся пліток, — говорить вона. — У мене давно виробився імунітет на те, що про мене пишуть і кажуть. Я перестала звертати на це увагу». Щоправда, часом сама Катрін говорить відверто. Вона щойно призналася, що у свої 65 років готова «шалено закохатися». «Це необов’язково станеться, — допускає кінозірка, — але мене цікавить кохання в усіх його виявах. І в коханні я згодна бути рабинею, підкорятися чоловікові...»

Про її романи публіка тільки здогадується. Папараці не намагаються більше зняти її тайкома з тим чи іншим супутником. Гламурні видання, як правило, остерігаються друкувати такі світлини. Вони знають, що акторка виграла півтора десятки процесів у часописів, яким за судом довелося виплачувати солідні суми за вторгнення в особисте життя кінозірки.

Юрій КОВАЛЕНКО
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ