Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

День народження супераншлагової вистави

4 червня комедію «Сто тисяч» із репертуару Театру на Подолі покажуть онлайн
2 червня, 2020 - 08:59

Режисер-постановник і керівник Театру на Подолі  Віталій Малахов нагадав, що 12 років тому,  29 травня, відбулася прем’єра відомої  комедії Карпенка-Карого. На головну роль Герасима Калитки  був запрошений провідний актор Національного театру ім. І. Франка Богдан Бенюк. Ця постановка стала улюбленою  у глядачів і з 2008 року постійно йде з супераншлагами! Через пандемію виставу вирішили показати онлайн, а коли карантин закінчиться — представлять наживо. 

— Образ Калитки мені по-особливому близький, зізнається  Богдан БЕНЮК, — ще  з дитинства мені здавалося, що це єдиний живий персонаж у п’єсі Карпенка-Карого! Хоча у  школі на уроці української літератури  наголошували, що Герасим Никодимович —  негативний персонаж, а я з цим не погоджувався. Насправді у  характері Калитки бачу навіть шляхетні риси... Інша справа, що він піддався на спокусу заробити гроші нечесним шляхом, а це до  добра не приводить... Знаєте, у наш час теж дуже багато хто піддається на таку спокусу, і це може мати негативні наслідки... Я люблю Герасима Калитку, як і всіх інших своїх героїв, яких за довгу творчу кар’єру довелося чимало зіграти, та намагаюся знайти у кожному з персонажів позитивні риси. Час іде, змінювався я, змінювався й мій герой, набирає життєвого досвіду...

До речі, сценічний образ Калитки з’явився у мене ще  з далеких 1990-х, коли виставу поставив у Національному драматичному театрі ім. І. Франка Володимир Опанасенко, потім була інша версія, яка довго прикрашала афішу... Вистава Віталія Малахова — інша і це погляд сучасника на класику. Вважаю, що вийшло дуже органічно, щиро і мабуть  тому «Сто тисяч» Театру на Подолі має таке довге життя.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День». ФОТО НАДАНО ТЕАТРОМ НА ПОДОЛІ
Газета: 
Рубрика: