Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Детективна історія на Різдво

У Національному Молодому театрі відбуваються репетиції вистави «Убити чи любити», а на прем’єру глядачів запросять 30 листопада
29 листопада, 2019 - 11:30
ФОТО З ОСОБИСТОГО АРХІВУ ЛІЛІАНИ РЕБРИК

В основі вистави Марії Лук’янової покладена відома п’єса «8 жінок» Робера Тома, яка була написана драматургом ще далекого1958 року. Хоча автор зізнавався, що йому не дуже полюбилося власне творіння, однак за цим твором було знято дуже вдалу екранізацію Франсуа Озоном — стрічка здобула престижний приз   «Срібний ведмідь» на Берлінському кінофестивалі. І з того часу різні театри світу роблять свої сценічні версії цієї комедії.

Дія відбувається в заміській віллі. Вісім жінок готуються відзначати Різдво, але свято затьмарене вбивством Марселя, господаря будинку. Його тіло знайдено в кабінеті з ножем в спині. У підозрі опиняється кожна з присутніх: дружина, дочка, падчерка, теща, сестра дружини, служниця, покоївка й рідна сестра жертви. Будь-яка із цих жінок мала мотиви на вчинення вбивства... Жінки вдаватимуть впливових, успішних, розумних, закоханих, спонтанних, веселих, романтичних, ерудованих, досвідчених, мудрих, спокійних жінок, справжніх матерів, професіоналів своєї справи...

У Молодому театрі сценографом постановки став Володимир Карашевський, музичне оформлення — Олесі Стефаник, костюми — Юлії Зауличної, а головні ролі грає чудовий акторський ансамбль: Ірма Вітовська (Габі), Катерина Варченко (Сюзон), Ліліана Ребрик (Огустін), Поліна Снісаренко (Полін), Наталія Кленіна (Бабуся), Вікторія Авдєєнко (П’єретта), Анастасія Євтушенко (Шанель) та Анастасія Блажчук (Луїза). Хто  з глядачів не потрапить на прем’єру в суботу мають шанс подивитися цю виставу 11 грудня.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: