У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український політичний і військовий діяч

Діалоги з публікою в... фойє

8 червня в Києві представлять новий творчий проєкт #СімейніCезони в Театрі на Подолі
4 червня, 2019 - 10:22
ВИСТАВА «ЛЬОВУШКА» (ПОПУЛЯРНУ П’ЄСУ П. КРИМА ПОСТАВИВ І. СЛАВИНСЬКИЙ) УЖЕ ДЕВ’ЯТЬ РОКІВ ВІДБУВАЄТЬСЯ З АНШЛАГАМИ. НА ФОТО: МАКСИМ ГРУБЕР (ВІТЬКА) ТА БАБУСЯ РОЗА (СОФІЯ ПІСЬМАН) / ФОТО НАДАНО ТЕАТРОМ НА ПОДОЛІ

Першою ластівкою «Сімейних сезонів у Театрі на Подолі» стане творча зустріч глядачів із провідними акторами трупи Сергієм Сипливим, Софією Пісьман та Максимом Груберем. Місце зустрічі... фойє. Герої — сімейне подружжя Сиплий — Пісьман та пасинок Сергія Георгійовича — М.Грубер.

— Це дуже класні актори — професійні, креативні, медійні майстри. На вистави за їхньою участю спеціально приходять глядачі, — наголосив автор проекту, режисер Володимир КУДЛІНСЬКИЙ. — Старше покоління — Софія Миколаївна та Сергій Георгійович не лише театральні зірки, а й популярні кіноактори, які багато знімаються у великому кіно та серіалах. Вони також прекрасні педагоги (багато років викладають у Театральному університеті ім. І.Карпенка-Карого в «Майстерні Рушковського»), мають кілька поколінь талановитих учнів. Тому ця зустріч буде цікавою не лише шанувальникам творчості цих митців, а й майбутнім акторам, які тільки роблять свої перші кроки в професії. Це буде розмова про те, як народжувалися вистави, стрічки та що відбувалося поза лаштунками сцени й за кадром. Про що мріють, у яких ролях ми їх побачимо найближчим часом.

Ця творча династія — цікаві люди і їм є про що розповісти глядачам. Те, що вони роблять у театрі великою мірою пов’язано з частиною їхніх доль. Актори читатимуть вірші, грати, співати й навіть підготували сюрпризи для публіки. До речі, Максим Грубер добре грає на гітарі... Тобто наш проєкт для всіх, хто любить театр, знає цих акторів, а хто не знає, то відкриє для себе цих непересічних особистостей.

Ми також підготували конкурси для героїв вечора (вони про це ще не знають)й для публіки. Глядачі зможуть ставити питання акторам, тобто це будуть не монологи, а діалоги з публікою. Сподіваюсь, що це буде весело, не традиційно, не академічно й креативно. В майбутньому хочемо зробити цілу серію зустрічей. У нас театр новий, інтерактивний, а тому фойє стане ще одним ігровим майданчиком і додатком до Великого й Камерного залів. А ще, художній керівник Театру на Подолі Віталій Юхимович Малахов має ідею, щоб у нашому внутрішньому дворику теж проводилися різні заходи. Ці локації ми освоюємо для концертів, читок, зустрічей... Ми їх проводитимемо у вечірній час коли немає вистав на Великій сцені. Вже відбуваються репетиції «Зойчиної квартири» за Булгаковим (виставу ставить епатажний режисер Максим Голенко, а прем’єра відбудеться 15 і 16 червня. — Т.П.) і в нас з’явилося «віконце», щоб запросити глядачів на «Сімейні сезони» у фойє. Я сподіваюсь, що зустріч стане цікавою не лише за змістом, а й за формою. Покажемо відеоархівні та сімейні записи, фотоальбоми, демонструватимемо уривки з вистав та фільмів — фрагменти з різних сторінок життя акторів. А ще в нас лунатиме «жива» музика у виконанні відомого піаніста В’ячеслава Полянського (батько актора, джазового музиканта, аранжирувальника Тимура Полянського). Найімовірніше наступний «Сімейний сезон» проведемо саме з родиною піаністів Полянських. А в наступному сезон я хочу поставити повноцінну виставу в фойє...

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: