Публіка виявляє ненаситну цікавість до всього, за винятком того, що дійсно варто знати.
Оскар Уайльд, видатний ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст

«Дякую Олегу, що довірив»

У Києві пройшов перший допрем’єрний показ вистави «Номери» за п’єсою Сенцова
29 листопада, 2018 - 10:38
ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА

«#Номери на одному диханні. Неймовірне почуття, коли знаєш, що працюєш з геніальними людьми. Актори — один суцільний організм. Зібраний і збирає глядача. Музика до цих пір в голові. І я знаю точно, що Олег сьогодні усміхався, знаючи, що ми граємо виставу. Я дуже боялася, як він поставиться до скорочення тексту п’єси, до зміни художньої концепції. Але він мені написав, що радий, що «люди змогли реалізувати свій задум». Так, як сказала Тамара Трунова, тільки людина, яка дає свободу, може бути вільною... Дякую Олегу, що довірив, мотивував мене і вірив, що все вийде», — такими враженнями Анна ПАЛЕНЧУК, продюсерка вистави «Номери», директорка продакшн-компанії 435 FILMS поділилась у «Фейсбуці» після першого допрем’єрного показу.

Раніше, під час прес-конференції в агенції «Укрінформ», Анна повідомляла, що допрем’єрні покази заплановані на 27, 28 і 29 листопада. У перший день запросили істеблішмент, у другий — громадських активістів, переселенців з Криму і Донбасу, як висловилась Паленчук, «усіх тих, хто боровся за свободу Олега Сенцова», у третій день чекають на людей з мистецьких кіл.

Серед гостей показу 27 листопада — перша леді Марина Порошенко, міністр культури Євген Нищук, в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Сьогодні ми маємо визначитися — змінитися або розчинитися. І тому кожен українець має дати собі відповідь на запитання: чи є в нас мудрість і мужність іти дорогою єдності? Бо ще сто років тому Українська Центральна Рада проголосила: «народ, який хоче існувати — повинен мати одну думку і одну волю». Щоб потім не перетворитися в «номери», як у п’єсі Сенцова — без власних імен, без власної історії і без власної держави», — цитує Марину Порошенко офіційне інтернет-представництво Президента України.

Нагадаємо, п’єсу «Номери» Олег Сенцов написав вже в ув’язненні. Українського режисера затримали представники окупаційної влади Криму, його абсурдно звинуватили в підготовці теракту, а потім в Ростові-на-Дону засудили до 20 років суворого режиму. Наразі Сенцов відбуває покарання в колонії в Лабитнангі, це Ямало-Ненецький автономний округ РФ. Із 14 травня до 8 жовтня — 145 днів — Олег тримав голодування. Як днями написав у «Фейсбуці» режисер Аскольд Куров, наразі Олег занурений у роботу над фільмом «Номери», що буде заснований на однойменній п’єсі.

«Номери» — це не просто антиутопія, а пророча п’єса, сюжет якої безпосередньо пов’язаний з долею її автора, незаконно ув’язненого в Росії українця Олега Сенцова», — акцентують організатори постановки в Києві. Режисеркою вистави стала Тамара Трунова, постановку здійснює компанія 435 FILMS за підтримки Українського культурного фонду.

Прем’єра вистави відбудеться 7 грудня на «Сцені 6», що в «Довженко-Центрі», квитки можна придбати на фейсбук-сторінці події. Частину зібраних від продажу квитків коштів спрямують на допомогу родині Олега та інших «бранців Кремля».

Підготувала Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: