Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів
Олег Ольжич, український поет, політичний діяч, археолог, очолював культурно-освітню референтуру ПУН (1937)

«Дива існують на світі!»

У Львові записали проникливу аудіоказку, яку створили 50 митців
13 вересня, 2017 - 14:58
Фото із сайта gastroli.s3.amazonaws.com

Народився чудовий проект — дитяча музична казка, створення якої згуртувало навколо себе близько п’ятдесяти творчих особистостей (композитор  Ю. Саєнко,  режисер А. Сніцарчук,  звукорежисер Т. Терлецький, співачки О. Муха та Я. Притула, скрипаль О. Божик, вокаліст «Піккардійської Терції» Я. Нудик,  артистка О. Бонковська, вокальний октет «Орфей», кавер-гурт «Роги», гурт «Хмародери» та багато інших талановитих артистів  Театру ім. М. Заньковецької та Першого українського театру для дітей та юнацтва. Несподіваною для тих, хто  слухатиме цей перший дитячий  україномовний мюзикл,  буде участь у ньому естрадного співака Віталія Козловського, який виконав роль Хруща. У ролі  Казкаря виступив відомий актор Януш Юхницький. Його теплий, оксамитовий голос супроводжує слухача від фрагмента до фрагмента казки, повторюючи фразу «Дива існують на світі! Треба тільки вірити!». У цих словах розкривається головна суть задуму казки — вселити віру в наших дітей, що дива існують на світі!

Ідея створити добру і яскраву казку для дітей прийшла до автора тексту і віршів Наталії Писаренко не раптово. Історія маленького хлопчика, який прийшов у цей світ із хворим серцем і якому так треба вірити, що дива на світі існують і його серце стане здоровим, знайома їй з життєвої історії  Тетяни Ящун — Голови Благодійного фонду «Серце дитини». Її маленький синочок Дем’ян народився з дуже серйозною вадою (гіпоплазія лівого передсердя) і вже восьмий рік бореться за життя...

Тож ідея створити казку для дітей, які потребують допомоги, яка б надихнула їх, підтримала на нелегкому життєвому шляху та вселила у їхні серця надію, була саме тією ідеєю, яка поклала початок цього благодійного проекту. Благодійність його полягає не лише у тому, що всі гроші, які надходитимуть від продажу дисків аудіо-казки, акумулюватимуться на рахунку БФ «Серце дитини» для купівлі реанімаційного обладнання для кардіохворих немовлят! І не лише у тому, що частину накладу дисків було подаровано командою проекту до дитячих будинків, лікарень і сиротинців! Цей проект благодійний ще й тому, що всі, хто взяв у ньому участь, робили це із відкритим серцем і вкладали в казку всю свою наснагу і талант, не вимагаючи гонорарів.

Благородна мета — допомогти одужати, стати  знову  усміхненими та сильними тим дітям, які мають проблеми зі здоров’ям, об’єднала цих людей, допомогла їм творчо  підійти  до справи, за яку вони взялись.

За задумом автора Н. Писаренко саме казкові герої та їхні історії можуть переконати дітей, що дива існують на світі, й що творять ці дива добро і любов. А для того, щоб дитяча уява легко могла змалювати собі події, що відбуваються із головним героєм, автор відкриває характери казкових героїв за допомогою віршиків і пісеньок, написаних на музику Ю. Саєнка. Талановите виконання і озвучення ролей акторами театрів, чудове аранжування, непересічний режисерський підхід зробили цю аудіоказку легкою до сприйняття, цікавою та яскравою!  До диску додається ще   авторська розмальовка, створена чудовою художницею О. Пасхаловою, у якій діти зможуть побачити казкових героїв і підібрати до їхніх образів ті кольори, які виникнуть у їхній уяві під час прослуховування казки. Також диск комплектується книжечкою із текстами пісень, щоб дітки могли наспівувати їх разом зі своїми улюбленими казковими героями.

Першим кроком до реалізації цього масштабного проекту була вистава за мотивами казки Н. Писаренко, яку поставили у січні 2017 року в Театрі ім. М. Заньковецької. У цій виставі поряд із професійними акторами та співаками брали участь діти, серед яких були й дітки з вадами серця. Головну роль виконав сам Дем’ян, і лише  ті, хто створював цей проект,  знали,  якої допомоги потребує цей маленький  талановитий актор.

На виставу було запрошено дітей із сиротинців, інтернатів, а також дітей з вадами серця, зору, й тих, що не можуть самостійно пересуватися. Вистава справила велике враження на маленьких глядачів, — зал вони залишали  з усмішкою і з надією на краще. І саме це надихнуло команду створити аудіоверсію казки, наповнити її чудовою музикою і яскравими віршами, щоб казку могли слухати діти не лише у Львові, але й по всій Україні та за її межами.

За 8 місяців натхненної  роботи команди проекту мюзикл побачив світ. У кожному слові казки, ноті й мелодії звучить їхня щирість, тепло і любов до дітей і нашого світу…

Окремо хочеться сказати про пісні, написані для казки (а їх у мюзиклі 28)! Талант композитора Ю. Саєнка наповнив мюзикл мелодіями всіх стилів — від симфоджазу до романсів. Вірші ж
Н. Писаренко, на які написано пісні, — це відображення всього спектру людських відчуттів, які  у  жартівливо-гумористичній формі втілено казковими героями. Чудове акторське виконання пісень мюзиклу й усієї казки неначе веселка розфарбувало його найяскравішими барвами!

«Казка про добре серце» — це казка не тільки для дітей, але й казка для дорослих, завдячуючи якій вони зможуть хоч на кілька годин відірватися від сьогодення, згадати про своє серце, про його потребу бути почутим! На диску з аудіоказкою і на титульній сторінці розмальовки зображено сніжинку, яка летить просто з неба до вікон наших домівок, до наших рук. І в центрі цієї сніжинки зображено святий символ серця — Ієрусалимський Хрестик. Тож нехай Господнє благословення живе у серцях усіх людей, які несуть у наше життя добро й любов.

Світлана ШЛЕМКЕВИЧ, Львів
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments