У літописців є найстрашніша зброя – замовчування
Павло Загребельний, український письменник, громадський та політичний діяч, Герой України

Експресивно, відверто, темпераментно

На столичній театральній мапі з’явився новий творчий колектив «СІнемАтографЪ»
3 листопада, 2017 - 12:49

Появою на наших мистецьких теренах нового театру вже нікого не здивуєш. Наразі ми переживаємо якщо й не настільки потужний театрально-студійний «бум», як колись на рубежі 1980 — 1990-х, то все одно дещо з ним співставне. Тому важливо помічати нові назви та імена — хтозна, може, з часом вони стануть такими само авторитетними та знаними колективами, як тодішні дебютанти — Театр на Подолі, «Колесо» або «Сузір’я».

Тож знайомтеся: Незалежна творча театральна майстерня «СІнемАтографЪ» під керівництвом Олександра Балабана. Шлях її народження — типовий для студійного колективу: акторський курс (у даному разі — факультету кіно і телебачення Київського університету культури і мистецтв) протягом навчання готує вистави, а після його завершення — не розбігається, хто куди, а виходить із своїми роботами на «дорослий» театральний «ринок». До того ж — лишається у практично повному складі в рідних стінах як магістранти, аспіранти, викладачі-асистенти.

У нашому випадку вражає хіба що «плодючість» цієї команди. За студентські роки вона стабільно, два-три рази на тиждень, показувала готові, повноформатні вистави й у навчальному корпусі на вул. Чигоріна, 14, і на інших локаціях, якщо такі випадали. В результаті в репертуарі накопичилася вражаюча кількість — аж 26! — вистав за творами російських (Леонід Андрєєв, Ніколай Лєсков, Едуард Радзінський, Рустам Хамдамов, Вадим Коростильов, Ірина Грекова) та зарубіжних (Генрік Ібсен, Федеріко Гарсиа Лорка, Теодор Мазілу, Теа Дорн) авторів. Серед прем’єр останнього часу — рідкісні для сьогоднішньої сцени «Гріх» та «Закон» Володимира Винниченка, а також «Безталанна» Івана Карпенка-Карого.


СЦЕНА З ВИСТАВИ «ПРИСТРАСТЬ» / ФОТО НАДАНО ТЕАТРОМ «СІНЕМАТОГРАФЪ»

Власне, з «Безталанною» — під назвою «Пристрасть» та із жанром, визначеним як «драма-феєрія», — новий театр і вийшов офіційно у вітчизняний театральний простір: він взяв участь у цьогорічному фестивалі «Тернопільські театральні вечори. Дебют». Де отримав і неабиякий резонанс (так, у місцевому ЗМІ вийшов матеріал під красномовною назвою «Пристрасть» із еротикою, сценами ревності та вбивством»), і схвальний відгук від голови журі фестивалю Федора Стригуна, і відзнаку «Молода надія українського мистецтва», яка дісталася виконавиці ролі Варки Дарії Христинець.

Загалом словом «пристрасть» можна визначити й стиль новоствореного театру. Тут все — пристрасно, експресивно, відверто, темпераментно. Тож якщо ви — в оточенні нинішнього целулоїдного «техно» — скучили за відкритими емоціями та розривом шаблонів, вам — саме сюди! Тим більше, що НТТМ «СІнемАтографЪ» у листопаді — грудні продовжить свою співпрацю з Київським театром «Браво» та регулярно показуватиме свої роботи на його кону.

Катерина МУРОМЦЕВА
Газета: 
Рубрика: