Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Хоровий концерт у храмі св. Василя Великого став окрасою «Музичних прем’єр сезону»

29 травня, 2014 - 17:16
ФОТО АВТОРА

Камерний хор «Київ» подарував слухачам насолоду від спілкування з високим мистецтвом, як і його художній керівник і диригент Микола Гобдич, перебувають на піку творчої форми. Концерт відбувся «на вістрі оголеного нерва»: постромантична й апріорі трагічна, і при тому дуже красива панахида Мирослава Скорика «Боже спаси мене» та хорові цикли на Шевченкові вірші (які, хрестоматійні, сьогодні набувають нової якості та звучать вельми актуально)— Три хори Бориса Лятошинського й «Піснеспіви Шевченка» Валентина Сильвестрова» — ось три Монблани, що їх хор «Київ» не просто здолав чи підкорив, а зробив це напрочуд майстерно.

Можна хвалити і гарний ансамбль, і чудове поєднання неповторних тембрів солістів та хорових груп (особливо проникливо-зворушливе сопрано), і прекрасно вибудовану драматургію, і відчуття об’єму й простору (чому сприяє чудова акустика й інтер’єр храму) і ще багато чого. Але найголовніше — це неперевершений художній результат. Унікальне єднання душ виконавців і слухачів, що проявилось у спільному виконанні всіма присутніми Шевченкового «Заповіту» Гордія Гладкого в аранжуванні Левка Ревуцького — в єдиному пориві. Зі сльозами на очах від повноти відчуттів і драматизму моменту...

А музичним подарунком слухачам став святковий Воскресний канон (маестро Гобдич вдало поєднав урочисто-гімнічні й надзвичайно вишукані фрагменти з Веделя і Вербицького). 31 травня на закритті фесту у філармонії прозвучать симфонічні твори Станковича, Шимка, Скорика, Алмаші та Корновіча у виконанні музикантів Національного симфонічного оркестру під орудою відомого диригента з Польщі Романа Реваковича, повідомляє Ірина СІКОРСЬКА.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ