Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Хто найкраще співає?

25 і 26 листопада в Києві відбудеться VІ Міжнародний конкурс вокальних ансамблів та хорів імені Дмитра Бортнянського
15 листопада, 2018 - 10:53
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Нагадаємо, Дмитро Степанович Бортнянський (1751—1825 рр.) — видатний український композитор, співак, диригент, засновник української композиторської школи, всесвітньовідомий майстер хорової духовної музики. Автор шести опер, багатьох фортепіанних і камерно-інструментальних творів. Постать нашого славетного співвітчизника посідає особливе місце в історії української культури, адже своєю творчістю, позначеною високим художнім та професійним рівнем, маестро зумів підняти національне музичне мистецтво на загальноєвропейський рівень.

— Чудово, що найкращі традиції, закладені легендарним композитором, сьогодні не лише активно розвиваються, а й примножуються. Наш конкурс виконує почесну місію популяризації вокально-хорової музики Дмитра Бортнянського, — зауважила президент Міжнародного благодійного фонду «ВІВАТ АРТ» Світлана СУХОМЛИНОВА. — Впевнена, що нині він подарує яскраві прем’єри, а для багатьох виконавців стане початком їхнього успішного творчого шляху. Основною метою цього творчого змагання є поширення творчої та духовної спадщини великого композитора.

У неділю прослуховування відбуватимуться у Мистецькому салоні Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Це затишний зал із чудовою акустикою. До складу журі увійшли відомі виконавці та викладачі, провідні діячі культури, а судейську команду очолить Світлана Герасимович (Білорусь).

Міжнародний конкурс вокальних ансамблів та хорів імені Дмитра Бортнянського було засновано у 2010 в Києві міжнародним благодійним фондом «ВІВАТ АРТ» за підтримки Національного Комітету музичної Ради/ЮНЕСКО, за сприяння Міністерства культури та підтримки Департаменту культури Київської міської державної адміністрації.

Конкурс проводиться в таких номінаціях: вокальні дуети, тріо, квартети, малі, великі ансамблі та хори у трьох вікових категоріях — до 16, до 24 та до 40 років. Колективи змагаються у галузі академічного та народного вокально-хорового мистецтва. Нині заявки подали 24 колективи з України, Білорусі та Литви. Свої таланти представлять вокалісти зі Львова, Харкова, Миколаєва, Тернополя, Херсона, Житомира, Вінниці, Волині, Кропивницького, Рівно, Києва, Славутича та ін.

Лауреати отримають право виступати у 2019 році на престижних сценах України. Найкращого диригента відзначать спеціальною премією «Диригентський дебют з Академічним камерним хором ім. Д. Бортнянського» (сезон 2019—2020      рр.), а Національна музична академія України вручить свій приз найкращому хоровому колективу.

У рамках VІ Міжнародного конкурсу вокальних ансамблів та хорів імені Дмитра Бортнянського члени журі проведуть майстер-класи. До речі, для поціновувачів вокально-хорового мистецтва вхід на конкурсні прослуховування вільний. А нагородження переможців та концерт лауреатів відбудеться 26 листопада о 19.30 у Національному будинку органної та камерної музики України (вхід за запрошеннями).

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: