При майстрах якось легше. Вони — як Атланти, держать небо на плечах. Тому і є висота.
Ліна Костенко, українська письменниця-«шістдесятниця», поетеса

«Iспанія, європейське натхнення»

Так називатиметься вечір, який відбудеться 11 жовтня у Національній філармонії України
9 жовтня, 2019 - 19:21
ФОТО НАДАНО НАЦІОНАЛЬНОЮ ФІЛАРМОНІЄЮ УКРАЇНИ

Знаний іспанський диригент Рікардо Касеро виступить разом з українськими музикантами — Симфонічним філармонійним оркестром та солістом-скрипалем Назарієм Пилатюком (на фото). Нагадаємо, 12 жовтня у світі відзначають День іспанської мови, або День іспаномовної культури. Це — своєрідне єднання всіх іспаномовних людей і країн, культура яких пов’язана з Королівством Іспанія. Адже 12 жовтня 1492 року герой Іспанії Христофор Колумб досяг берегів Нового світу. Так, в Америку прийшла іспанська мова та культура.

У п’ятницю звучатиме музика французьких композиторів Едуара Лало, Еммануеля Шабріє, Жоржа Бізе та Моріса Равеля, яка написана на іспанську тематику. Маестро Шабріє зізнавався, що під час подорожі цією країною він створив свою Рапсодію для оркестру «Іспанія». Зокрема, творчість цього композитора вплинула й на його молодшого сучасника Моріса Равеля, батько якого, до речі, походив із басків. У Равеля також є власна «Іспанська рапсодія».

Взагалі, в 1870-х «іспанська тема» була дуже популярною у Франції. У цей час, наприклад, Жорж Бізе писав оперу «Кармен», а Едуар Лало — Іспанську симфонію для скрипки з оркестром, яку присвятив легендарному скрипалеві та композиторові Пабло Сарасате, котрий став першим виконавцем цього твору, а згодом став репертуарним у творчості скрипалів наступних поколінь.

Концерт «Іспанія, європейське натхнення» у Києві відбудеться за підтримки Посольства Королівства Іспанія в Україні.

Ілона ТАМІЛІНА
Газета: 
Рубрика: