Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Класик пікнік. Симфонічний»

20 червня на майданчику перед Національним музеєм історії України відбудеться гранд-концерт
20 червня, 2019 - 10:59

На вечорі «Класик пікнік. Симфонічний» прозвучать шедеври світової класики. У програмі концерту відбудеться виступ Kyiv Fantastic Orchestra / Державного естрадно-симфонічного оркестру України під орудою Луїджі Гаджеро (на фото). Організатором заходу є благодійний фонд «Відкрита музика міста».

— Виступ симфонічного оркестру такого масштабу, тим паче під орудою Луїджі Гаджеро, — це грандіозна подія для Києва, але ми прагнемо більшого. Ми хочемо, щоб усі охочі могли долучитися й відчути задоволення від музики, адже це зовсім інший формат, інша щільність звуку, яка поглинає з голови до ніг. Ми хочемо, щоб люди насолоджувалися класикою, сидячи на стільцях чи пледах, щоб діти могли танцювати чи гратися, підспівуючи. Це зовсім новий вид дозвілля, який ми хочемо зробити звичним і гармонійним для Києва, як у багатьох європейських столицях», — розповіла авторка проекту Марія ДІДКОВСЬКА.

Kyiv Fantastic Orchestra під орудою Луїджі Гаджеро виконає композиції:

Джованні Габріелі — Канзон XIII для восьми мідних інструментів;

• Дмитро Бортнянський — увертюра до опери «Сокіл»;

• Бенедетто Марчелло — концерт для гобоя;

• Йозеф Гайдн — концерт для труби;

• Георг Фрідріх Гендель — концерт для арфи;

• Йоганн Себастьян Бах — оркестрова сюїта №3.

• Ведучі програми — Мар’яна Головко та музикознавець Любов Морозова.

Майданчик біля сцени буде облаштований місцями для сидіння гостей, а під час концертів працюватиме спеціальна ігрова зона для дітей. Також гості можуть взяти із собою пледи, аби насолоджуватися музикою у зручній для себе манері, що передбачено концепцією заходу.

Нагадаємо, перший у цьому році концерт «Класик пікнік. Сінема» відбувся 14 червня у Парку імені Тараса Шевченка, де творча майстерня Мирослави Которович та камерний ансамбль «Артехатта» подарували гостям свята майже дві години навдивовижу красивої музики, виконавши саундтреки із фільмів Фредеріко Фелліні, Стівена Спілберга, Квентіна Тарантіно, Сергія Параджанова та ін.


ФОТО ДМИТРА ЛАРІНА

Загалом же проект стартував минулого року. У Парку імені Тараса Шевченка і на майданчику перед Національним музеєм історії України відбулося п’ять безкоштовних open air концертів класичної музики, які відвідали понад 10 тисяч киян та гостей столиці.

Глядачам представляли французький, австрійський, італійський концерти, а також виступ Федеративного молодіжного оркестру Німеччини Bundesjugendorchester спільно з Молодіжним симфонічним оркестром України Ysou. На завершення сезону відбувся концерт «Класик Пікнік. Українська поема», присвячений Дню Незалежності України.

Загалом протягом минулого сезону 160 музикантів подарували гостям 10 годин класичної музики, гри симфонічного оркестру та оперних арій і понад 100 найкращих композицій світової класики, неймовірний настрій та енергетику.

Газета: 
Рубрика: