Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

«Короткі зустрічі»

В Україні буде засновано конкурс короткометражних фільмів імені Кіри Муратової
6 листопада, 2018 - 11:30
ФОТО NV.UA

Міністерство культури України спільно з Одеською кіностудією та одеським відділенням Національної спілки кінематографістів України започатковують конкурс короткометражних фільмів імені Кіри Муратової «Короткі зустрічі», повідомляє www.kmu.gov.ua

«Уявити українське, а й навіть світове кіно без постаті Кіри Муратової — неможливо, настільки великим є її внесок у його створення. Її фільми є зразками високого кіномистецтва та надихають митців як в Україні, так і далеко за її межами. Саме тому ініціатива започаткування конкурсу короткометражних фільмів імені Кіри Муратової «Короткі зустрічі» є надзвичайно важливою в контексті урядового порядку денного, де розвиток національного кіно посідає одне з провідних місць у сфері розвитку культури. Так, якщо державна підтримка українського кіно ще 2014 рокуі становила лише близько 20 млн грн, то зараз ця динаміка стрімко зростає і сьогодні урядом України на розвиток вітчизняної кіногалузі виділено вже 1 млрд грн», — каже міністр культури України Євген Нищук.

Зі свого боку голова правління Одеської кіностудії Андрій Осіпов зазначив: «Конкурс короткого метра імені Кіри Муратової — це і данина пам’яті великому режисерові Одеської кіностудії, і продовження її творчості та висока планка до фільмів-учасників. Не випадково змагатись за найкращий фільм будуть короткі метри, адже дебютною режисерською роботою Кіри Георгіївни на Одеській кіностудії була короткометражна картина «Біля крутого яру» (1962 рік). Ця стрічка була знята у тандемі із її чоловіком Олександром Муратовим. Самостійна ж повнометражна робота Кіри Муратової «Короткі зустрічі» була знята на Одеській кіностудії 1967 року. Саме назва цієї картини лягла у концептуальне наповнення кінопремії імені Кіри Муратової».

Проведення першого конкурсу заплановано на 2019 рік. До участі запрошуватимуться молоді кінорежисери. Переможці конкурсу отримають фінансову і технічну можливість здійснити виробництво своїх кінопроектів на Одеській кіностудії.

Газета: 
Рубрика: