Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Коротко / Культура

17 серпня, 2011 - 00:00

Куди йде «Ленфильм»?

Відомі режисери Олексій Герман-старший і Олександр Сокуров звернулися до Володимира Путіна з відкритим листом, попросивши прем’єр-міністра Росії врятувати державну кіностудію «Ленфильм» від поглинання комерційним підприємством. Ідеться про плани входження «Ленфильма» до складу холдингу «Система Мас-медіа» (СММ), що об’єднує медіаактиви АФК «Система»: кіностудія повинна буде перетворитися на відкрите акціонерне товариство, де не менше 26% акцій матиме держава, повідомляють ria.ru. «Для нас немає жодного сумніву, що кіностудія «Ленфильм», що встояла в роки блокади, не загинула у важкі дев’яності роки, має існувати й розвиватися як незалежне художнє виробництво. Ми впевнені, що «Ленфильм» можна й потрібно зберегти як студію національного, гуманітарного, історичного кіно і як майданчик для молодих кінематографістів. Подібної кіностудії в країні немає. Наш національний інтерес — у тому, щоб вона обов’язково була», — пишуть Сокуров і Герман. Керівник СММ Андрій Смирнов кілька разів нагадував, що концерн АФК «Система» збирається на власні кошти врятувати «Ленфильм» від розрухи, що панує там, зберігши бренд і «культурну точку». Кіновиробництво збиралися перемістити з історичних павільйонів на Камєнноострівському проспекті в сучасніші приміщення. Кінокласики пояснюють, що днями стало відомо, що мінфін Росії підтримав проект указу президента про акціонування «Ленфильма», а «Росимущество» видало розпорядження № 1203-р, що схвалює передання «Ленфильма» концерну СММ. Причому, за даними Германа і Сокурова, «сто відсотків акцій кіностудії «Ленфильм» оцінюють усього в 105 мільйонів рублів», так що «ми, по суті, є свідками здійсненого банкротства кіностудії». Проте глава «Ленфильма ХХI» Кирило Лиско не підтвердив факт появи нових урядових розпоряджень щодо студії. Утім побоювання кіномайстрів частково обгрунтовані. Обидва режисери, що знімають авторське кіно, навряд чи зможуть вписатися в нову комерційну подобу «Ленфильма». P. S. Звернення метрів російського кінематографа до Путіна не допомогло — на місці «Ленфильма» буде бізнес-центр, повідомляє newsru.com.

Квіткові композиції до Дня Незалежності

20 серпня на Співочому полі столиці буде представлено дев’ять експозицій. Цьогоріч виставка квітів до 20-ї річниці незалежності України відбуватиметься під гаслом «Процвітання тобі, Україно, моя рідна, моя єдина», повідомила прес-служба КМДА. Над проектом працювали дизайнери комунальних підприємств з утримання зелених насаджень районів і комунального об’єднання «Київзеленбуд». Як розказали «Дню» організатори акції, на кожну композицію буде використано щонайменше 50 тисяч квітів, зокрема бегонія, агератум, альтернатера, ірезіне, колеус, цинерарія та інші. Підготовку до вернісажу квіткарі розпочали заздалегідь: рослини для композицій насіяли в теплицях ще взимку, потім розробили проект, виготовили конструкції й закупили інертні матеріали. Відкриття виставки на Співочому полі відбудеться 20 серпня і триватиме до 4 вересня. За традицією під час її проведення працюватиме виставка-ярмарок, на якій буде представлено роботи професійних квітникарів і аматорів. Нагадаємо, перші виставки квітів у Києві влаштовували на Володимирській гірці в середині 1950-х років. Тоді мешканці й гості нашої столиці приходили помилуватися новими сортами троянд, хризантем, гвоздик... а потім, за якийсь час, виставка «перекочувала» у Хрещатицький парк, на схилах якого кращі озеленювачі міста викладали з рослин справжні живі килими, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

«Деревоспів» від Володимира Ворончака

У Чернівецькому художньому музеї відкрилася виставка відомого майстра художнього різьблення, бондарства й випалювання, яка триватиме до 1 вересня. Володимир Ворончак назвав свій вернісаж «Деревоспівом». В експозиції представлено понад 90 робіт автора різних років виконання. Сьогодні він виготовляє вигадливої форми дійнички, декоративні вази, кухлі, коновки, цукорниці, сільнички, відерця, виписуючи їх чорним письмом прадавніх фірмаків-штампиків. Володимир Ворончак — заслужений майстер народної творчості України, голова Буковинського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, уже протягом сімнадцяти років є директором Вижницької художньої школи. Професіональний графік і живописець, учень відомого в Україні майстра Івана Грималюка з Косівщини, ніколи не розлучається з різцем, який приніс йому славу і вдома, і далеко за межами рідного краю. На виставці також представлено понад 30 творів дружини митця — Надії Ворончак. Це накидки на великодні кошики, різноманітні скатертини й серветки, жіночі святкові шалі й прикраси, виконані в авторській техніці. Майстриня використовує в декорі орнаментику не тільки Буковини, але й гуцульські, польські, румунські мотиви, повідомляє Альберт КОМАРІ.

Місце зустрічі — «Захід»

З 19 по 21 серпня в Україні відбудеться один із наймасштабніших фестивалів — «Захід-2011». Щороку форум змінює місце своєї локації. Так, у 2009-му «Захід» проводили у Звенигороді, у 2010-му — у Старосільському замку, а цього року організаторам довелося шукати місцину, яка б змогла вмістити всіх, хто любить справжню українську музику, сучасну літературу, поезію, художні виставки та ін. Тому місцем проведення було обрано с. Родатичі (це 30 км від Львова на базі відпочинку «Сонячна галявина»). Виступи артистів відбуватимуться на двох сценах. Музичну частину представлятимуть білоруські колективи Sciana і Terrakod — переможці фестивалю Mens Fest, а також більше ніж 40 українських виконавців і гуртів: «Юркеш», Діля, Ot Vinta, «Крихітка», «Мертвий Півень», «Димна суміш», «the Вйо», «Тінь сонця», «Фліт», O.Torvald, «Роллікс», «Lюк» (дует), «Гуцул Каліпсо», «Оркестр Че», «Холодне сонце», на відміну від Merva, «КораЛЛі» та ін. Літературну частину на «Заході» презентують: Грицько Семенчук, Іздрик, Влад Шубєнков, Олег Короташ, Богдан-Олег Горобчук, Павло Коробчук, Сергій Пантюк, а також буде проведено чемпіонат зі слему, повідомляє Юрій БОНСЕВИЧ.

Газета: 
Рубрика: