Краса - це нескінченність, виражена у закінченій формі.
Фрідріх Вільгельм Шеллінг, німецький філософ

Коротко / КУЛЬТУРА

2 червня, 2010 - 00:00

Дитяча етноправда

Дещо химерні та водночас надзвичайно людяні сюжети, глибока філософська рефлексія в образах, лініях, композиціях картин, буяння барв і напрочуд прозора графіка — всім цим можна насолоджуватись на виставці «Зернини етноправди», відкритій в меморіальному будиночку Сергія Корольова Житомирського музею космонавтики. І важко повірити, що все це — творіння шести-десятирічних хлопчаків і дівчаток, яких навчає художник Віталій Правдицький у спеціальній школі райцентру Червоноармійськ і в навколишніх селах. «Букет, осліплений сонцем» Оксани Коханcької, «Незрозуміле» Лілії Опалько, «Мені весело» і «Мій біль» Дарини Кулик — це роботи, які вражають оригінальним і філософським відображенням світу і життя. Усього на вернісажі представлено 37 робіт. Вони невеликі за розміром, пропорційно до зросту своїх творців. Фундатор Незалежного центру мистецтвознавчих студій Житомирського Полісся і одночасно ініціатор проведення виставки Анатолій Шевчук каже, що на цих картинах відображено пошуки дітьми пракоренів свого родовідного дерева, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.

Світ Лисенка — погляд із Америки

6 червня в Музеї книги і друкарства України відбудеться презентація книжки Тамари Булат і Тараса Філенка «Світ Миколи Лисенка. Національна ідентичність, музика і політика України ХІХ — початку ХХ століття». Вона надрукована видавництвом «Майстерня книги» і видана за сприяння відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні та фонду «Відродження». Це книга-альбом про життя та творчість основоположника української музики Миколи Лисенка, у якій висвітлено діяльність широкого кола культурних діячів, артистів, музикантів, художників, літераторів, які сприяли національному розвиткові української літератури, музики та мистецтва; використано численні архівні фотоматеріали, спогади, листи і документи, зокрема з Музею Миколи Лисенка. Завершує її надзвичайно цінний для музикознавців і етнологів список композицій і літературних праць Лисенка, це практично повний перелік творів композитора. У виданні проаналізовано культурологічні та політичні процеси, вирішальні для розвитку, збереження і становлення української національної культури. До нього додано диск із записами фортепіанних і вокальних творів Лисенка. Випуск диска було так само спонсоровано американськими дипломатами. На презентацію у Київ приїде один із авторів книги — Тарас Філенко, доктор філософії, етномузикознавець і музикант (Піттсбург, Пенсильванія).

Музика в парку

У нашій столиці стартували «Київські літні музичні вечори». За традицією, концерти проходять щосуботи та щонеділі в Центральному парку культури та відпочинку (біля Маріїнського палацу). У програмах беруть участь солісти, ансамблі та творчі колективи, відомі в Україні та за її межами, серед яких Національний симфонічний оркестр України під орудою Володимира Сіренко, Національний духовий оркестр України, диригент ? Олексій Рощак. Саме цей колектив відкривав 30 травня музичний абонемент, який триватиме до 11 липня. У програмі ХІII Міжнародного фестивалю «Київські літні музичні вечори»: концерти Асоціації академічних музичних конкурсів (Україна), концерт, присвячений 200-річчю від дня народження Ф.Шопена, концерт пам’яті Богодара Которовича. Вечори камерної музики подарує ансамбль солістів «Solo Плюс» (художні керівники Антон Кушнір та Марія Пухлянко) та ансамбль «Київські солісти» під керівництвом Дмитра Логвіна. Уже стали традицією відкриті державні іспити випускників Київського інституту музики ім. Р. Глієра, які відбуваються на літній естраді. Цього року публіку запрошують на концерти джазової музики — відкриті державні іспити на отримання кваліфікацій «Артист ансамблю» та «Диригент оркестру», які пройдуть у рамках Джазових вечорів пам’яті Володимира Симоненка. Перші два тижня липня фестиваль презентує талановиту музичну молодь світу. Майстер-класи пройдуть на базі Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра. Майстер-класи ведуть: Яков Касман (фортепіано, США), Вадим Руденко (фортепіано, Росія), Юрій Кот (фортепіано, Україна), Микола Сук (фортепіано, США, Україна), Євген Ржанов (фортепіано, Німечина, Україна), Марк Лакірович (скрипка, альт, США) та Михайло Кугель (скрипка, альт, Бельгія). Слухачі «Літньої музичної академії» виступатимуть у концертах у супроводі Національного симфонічного оркестру України (диригенти Володимир Сіренко та Наталія Пономарчук), повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Лицарі та переможці «Січеславни»

На Дніпропетровщині уже у 18-й раз пройшов театральний фестиваль: у конкурсі було представлено 30 вистав театрів Придніпров’я. Приз «Надія Січеславни-2010» журі присудило молодому хореографу, автору сценографії та костюмів сучасного балету «Zaкулісся» Дмитру Омельченку. Він також отримав звання кращого балетмейстера, його постановку визнали кращою за пластикою. Вистава «Zaкулісся» сподобалася глядачам неординарним поглядом на мистецтво: вони зазирнули за лаштунки, стали свідками того, з яких переживань, чвар і роздумів народжується вистава. Роботу Дмитра Омельченка можна назвати філософією балету. В ній все звернено до особистості артиста, його якостей характеру і того, як виявляються вони у професійній справі. У новій номінації «Лицар театру» переможцями визнали популярних акторів Людмилу Вершиніну, Жана Мельникова (Театр російської драми ім. М. Горького), Лідію Кушкову та Михайла Чернявського (Театр ім. Т. Шевченко). Володарем гран-прі «Січеславна-2010» став головний художник Дніпропетровського муніципального «Театру актора та ляльки» Віктор Нікітін, повідомляє Наталія АНДРЮЩЕНКО.

Газета: 
Рубрика: