Ти ніколи не розв'яжеш проблему, якщо будеш думати так само, як ті, хто її створив
Альберт Ейнштейн — один з найвизначніших фізиків XX століття

Коротко / КУЛЬТУРА

18 березня, 2010 - 00:00

Кінотерапія

Американський актор Вігго Мортенсен зіграє знаменитого психіатра Зігмунда Фрейда в картині Девіда Кроненберга під назвою The Talking Cure. Про це повідомляє ресурс DeadLine Hollywood. Раніше планувалося, що цю роль виконає німецький актор Крістоф Вальц, проте він вибув із проекту, оскільки вважав за краще зіграти в драмі «Вода для слонів». В основу сценарію картини покладена п’єса Крістофера Хемптона, що розповідає про конфлікт Фрейда та його учня Карла Юнга. У фільмі також зніматиметься актриса Кіра Найтлі, якій дісталася роль пацієнтки Юнга. Нагадаємо, що Мортенсен знімався у фільмах Кроненберга «Виправдана жорстокість» та «Порок на експорт». Раніше повідомлялося, що Кроненберг планує зняти продовження останньої картини і знову запросити до неї Вігго Мортенсена. Останньою роботою актора стала драма «Дорога», що є екранізацією однойменного роману американського письменника Кормака Маккарті.

Запрошення на «Котовасію»

У лялькарів за довгу зиму розплодилися коти, кицьки й кошенята всіх мастей. 19 березня в київській галереї живопису й авторської ляльки «Парсуна» відкриється виставка, де головні герої ці хвостаті нявкаючі персонажі. На вернісажі можна ознайомитися з живописом Лео Берната й ляльками, які створили художники: М. Крава, С. Амосова, В. Булдаков, С. Овчинникова, Г. Груша, С. Рихальська, І. Лич-Набок, І. Кіршина, Ю. Скрипка й ін. мистецтвознавець Олексій Титаренко назвав Берната «дитям, що загралося» та непередбачуваним химерним казкарем».

Забудьте на якийсь час про «картоплю»...

Напередодні весняного потепління, художниця Марина Лідаговська пропонує помилуватися квітучою сливою і не думати про щоденне підгортання «картоплі» (на городі чи офісі — у кожного своя «картопля», якщо розглядати це як універсальну метафору), що спорудила перед картинами цілу інсталяцію: рядняний мішок добірної картоплі, корзина і лопата, що нагадує про фізично важке щоденне викопування картоплі). Свою виставку вона назвала «Милування квітучою сливою» (вона відбувається в галереї «Коло Заспи»). На створення циклу живописних полотен Марину надихнуло знайомство з однойменною японською гравюрою із зібрання картин Ван Гога, яку вона бачила в музеї художника в Амстердамі. Таке улюблене японцями опоетизоване милування таким дивом природи, як квітуче плодове дерево, Лідаговська вирішила розкрити у всій красі. Живописна манера у Марини не копіює витончену японську техніку, квітучі сливи Лідаговської розкриті перед глядачами в ніжній красі — гілки дерев із пишними кольорами буяють над зеленими полями, над розвішеною білизною, над зігнутими спинами хліборобів і трудівників картопляних «плантацій». Лише формат полотен у більшості випадків запозичений із японської традиції: подовжені прямокутні полотна в Японії зазвичай були натягнутими на рами шовку, що складалися в ширми. Художниця запрошує нас трохи абстрагуватися від щоденної рутини і споглядати прекрасне і природне явище, що свідчить про вічне весняне відродження й пробудження природи від сну. Медитувати, милуватися такою гармонійною нерукотворною красою, яку дарують нам ці весняні миттєвості, повідомляє Ганна ЛОБАНОВСЬКА.

Як вирватися з клітки?

26 березня в Малому залі Національного палацу мистецтв «Україна» покажуть виставу «Діалоги з клітки», яку за п’єсою О. Костинського поставили Артем Черпаков — режисер, Марія Шуб — художник та Ігор Шуб — режисер-постановник. Головні ролі виконують молоді актори, нещодавні випускники Національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого: Марина Локтіонова, Євген Локтіонов і Андрій Корженівський. Вони розкажуть історію із життя птахів, у яких все, як у людей: кохання, мрії про щастя, жага свободи, страх... Рано чи пізно перед кожним героєм постає проблема морального вибору. Біда не в тому, що вони живуть у клітці, біда в тому, що клітка — в кожному з нас... Вистава «Діалоги...» є реалізацією програми художнього керівника палацу «Україна» Миколи Мозгового зі створення творчого центру театрально-концертних проектів. Нині на базі Малого залу почала працювати творча лабораторія малих форм «СОМЕДІУМ» під керівництвом Ігоря Шуба. Вистава «Діалоги з клітки» є першим проектом цієї лабораторії.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments