Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

Коротко / КУЛЬТУРА

4 лютого, 2010 - 00:00

Велична музика у виконанні трьох хорів

6 лютого в Національному будинку органної та камерної музики пройде гранд-концерт. «Урочисту месу» Людвіга ван Бетховена виконають Київський симфонічний оркестр і хор під орудою Роджера Макмерріна, капела «Думка» (художній керівник Євген Савчук) і хор Національної радіокомпанії України (художній керівник Віктор Скоромний), а диригуватиме цим великим збірним колективом Джон Нельсон (США). Маестро вважають одним із найбільш досвідчених і різнобічних диригентів у світі. Його шанують не лише за чудові інтерпретації великих романтичних творів та вишукане виконання барочної музики, а й за повне життя трактування Моцарта й Гайдна та відданість новим композиціям. Нині Джон Нельсон обіймає посаду почесного музичного керівника Оркестрового ансамблю Парижа. Це бетховенський за складом камерний оркестр, який завдяки гастролям у різних країнах, записам та палкій підтримці співвітчизників утвердив свою репутацію як один із провідних колективів на світовій музичній арені. Пан Нельсон народився у Коста-Ріці. Він навчався у Джуліардській консерваторії, де удостоївся премії імені Ірвінга Берліна у царині диригування. У планах маестро — записати «Урочисту месу» Бетховена з Камерним оркестром Європи і хором Гульбенкяна і «Створення світу» Гайдна та «Страсті за Святим Матвієм» Баха з Камерним оркестром Нідерландської радіокомпанії та хором Нідерландського радіо. У київському концерті візьмуть участь солісти Національної опери України: Вікторія Ченська (сопрано), Анжеліна Швачка (мецо-сопрано) і Тарас Штонда (бас), а також екс-харків’янин, нині прем’єр Большого театру Максим Пастер (тенор), повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Український алфавіт латиницею

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 27 січня затвердив офіційну транслітерацію українського алфавіту латиницею, повідомляється на «Урядовому порталі». Згідно з прийнятою постановою, українська буква Aа відповідатиме латинській Aа, Бб — Bb, Вв — Vv, Гг передається латинською Hh, ґґ — Gg, Дд — Dd, Ее — Eе, Єє — Ye (на початку слова), ie (в інших позиціях), Жж — сполученням Zh zh, Зз — Zz, Ии — Yy, ІІ — Ii, Її — сполученням Yi (на початку слова), i (в інших позиціях), Йй — Y (на початку слова), i (в інших позиціях). Крім того, Кк передається латинською Kk, Лл — Ll, Мм — Mm, Нн — Nn, Оо — Oo, Пп — Pp, Рр — Rr, Сс — Ss, Тт — Tt, Уу — Uu, Фф — Ff, ХХ — Kh kh, Цц — сполученням Ts ts, Чч — сполученням Ch ch, Шш — сполученням Sh sh, Щщ — сполученням Shch shch, Юю — сполученням Yu (на початку слова), іu (в інших позиціях), Яя — сполученням Ya (на початку слова), ia (в інших позиціях). Буквосполучення «зг» передається латиницею як «zgh», на відміну від «zh», що відповідає українській букві «ж». М’який знак (Ьь) та апостроф (’) латиницею не передаються.

Любов без правил

14 лютого в Палаці «Україна» колишні наші співвітчизники, а нині зірки російського шоу-бізнесу Наташа Корольова та її чоловік Сергій Глушко, відомий під псевдонімом Тарзан, представлять нову програму «Любов без правил». Як зауважили артисти, це буде подарунок публіці до Дня закоханих. До речі, нещодавно в Києві Корольова зняла епатажний кліп про кохання без правил із бійками та упирями, а за розвитком сюжету перевтілювалася з дівчинки-школярки в діву, з черниці — в жінку-вамп. Режисером кліпу став Семен Горов. Організатори гастролей обіцяють феєричне шоу з елементами фантастики та містики, з пишнобарвними костюмами. У програмі прозвучать і нові пісні, й улюблені хіти. Тарзан та Корольова не лише заспівають, зокрема пісні, що полюбилися шанувальниками творчості артистів: «Веришь или нет», «Не забуду», «Рай там, где ты», «Мы связаны», «Ревнуй», «Только ты и я», «Лелеки», але й запально танцюватимуть. Схоже, цьому родинному дуету тісно на естраді, тому артисти активно знімаються в кіно. Нагадаємо, одна з їхніх останніх спільних робіт — комедія режисера Марюса Вайсберга «Любов у великому місті», повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Газета: 
Рубрика: