Нації, де переважають «нейтральні»... неминуче засуджені на смерть і рабство.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Коротко / КУЛЬТУРА

27 серпня, 2009 - 00:00

Поетичне змагання: Швейцарія — Україна

З 4 по 9 вересня в нашій країні відбудеться поетичний тур «Культпохід 2х2» за участі двох швейцарських авторів (Рафаеля Урвайдера та Педро Ленца) і двох українських (Юрія Андруховича та Сергія Жадана), повідомляє прес-служба Форуму видавців. Уперше в такому складі письменники виступили в березні на сцені Шляхтгаус-театру в Берні. В Україні поетичний тур розпочнеться у Києві прес-конференцією учасників «Культпоходу 2х2», а потім відбудуться вечори: у Харківському будинку актора, Центрі ім. Леся Курбаса (Київ), книгарні «Є» (Івано-Франківськ) та Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса. Спеціально до туру Юрій Андрухович та Сергій Жадан готують переклади творів обох швейцарських гостей. Для української публіки це буде перше знайомство — досі в нас ще не опубліковано жодного твору Рафаеля Урвайдера й Педро Ленца, які прозвучать і в оригіналі (в авторському виконанні). Крім того, українські письменники прочитають власні нові вірші.

— З Педро ми познайомилися торік в Австрії, — розказав Сергій Жадан. — Він читав свою прозу, яка дуже подобалася місцевим слухачам, оскільки була побудована на комічних ситуаціях. Я сподіваюся, що для українського читача це буде приємним відкриттям, оскільки сучасну поезію Швейцарії у нас практично не знають.

Нагадаємо, поетичний тур відбудеться за підтримки ГО «Форум видавців», Швейцарської культурної фундації «ПроГельвеція», української мережі книгарень «Є» та мистецької аѓенції «Арт-Поле».

Дівчина Бонда зніметься в стрічці про Opus Dei

Актриса та модель з України Ольга Куриленко, котра зіграла одну з головних ролей в останньому епізоді «бондіани» «Квант милосердя», зніметься у фільмі, присвяченому фундатору організації Opus Dei Хосемарії Ескріве де Балагеру, якого зарахували до лику святих у жовтні 2002 р., повідомляє lenta.ru, посилаючись на The Hollywood Reporter. Стрічку під назвою There Be Dragons зніме британський режисер Роланд Жоффе. Фінансувати проект буде Opus Dei, але керівництво організації стверджує, що фільм не буде пропагандистським і не є певною відповіддю на книжку Дена Брауна «Код да Вінчі». Зйомки проходитимуть переважно в Аргентині, яка повинна зображати Іспанію середини 30-х років. Нагадаємо, Хосемарія Ескріва де Балагер заснував Opus Dei 1928 року. Нині це організація з особливим статусом персональної прелатури, що підпорядковується безпосередньо Папі Римському. Офіційно цей статус вона отримала 1982 р. за безпосередньою участю Папи Римського Івана Павла II. Більшість членів Opus Die — миряни, а не ченці. Opus Dei опікується лікарнями й добродійними організаціями, займається місіонерською та просвітницькою діяльністю. Її члени не практикують умертвіння плоті й не сповідують ніяких таємних доктрин. У романі Дена Брауна, покладеного в основу однойменного фільму, Opus Dei представлена як таємна секта, що фінансує Ватикан і приховує важливу для віруючих інформацію.

Ляльки в опері

На Единбурзькому міжнародному фестивалі відбулася прем’єра старовинної опери Клаудіо Монтеверді «Повернення Улісса у вітчизну», ролі в якій грають дерев’яні ляльки, але партії виконують справжні співаки. Вистава здобула високі оцінки рецензентів із провідних британських газет, зокрема The Guardian, The Times і The Daily Telegraph. Через технічні складності, наприклад, через вагу й розмір ляльок, зроблених завбільшки з три чверті людського зросту, тривалість опери скорочено приблизно на дві п’ятих. Ляльок тримають одночасно й ляльковод, і співаки. У виставі беруть участь семеро співаків, семеро музикантів і п’ятеро ляльководів. Усіх їх видно глядачам. Поставив «Повернення Улісса» південноафриканський режисер і художник Вільям Кентрідж разом з південноафриканським ляльковим театром Handspring Puppet Company та бельгійським ансамблем Ricercar Consort. Клаудіо Монтеверді (1567 — 1643), один із найвідоміших італійських композиторів епохи раннього бароко, написав «Улісса» 1640 року. У XX ст. ця опера привертала увагу з середини 20-х років, але по-справжньому регулярно її почали ставити вже у 70-х.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ