Це сувора діалектика – щоб піти далі, треба знати, звідки йти.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, журналіст, професор Києво-Могилянської академії, дослідник голодомору в Україні

Коротко / КУЛЬТУРА

26 листопада, 2008 - 00:00

«Втомлений» Міхалков у Києві

Голова Союзу кінематографістів РФ Микита Міхалков закінчує роботу над фільмом «Утомлені сонцем-2». «Нам залишилося ще зняти відсотків п’ять, далі займемося монтажем, — цитує ІТАР-ТАРС слова Міхалкова. — Якщо буде хороша погода, кілька днів зніматимемо в Таганрозі, а потім приступимо до будівництва декорацій у Празі, де пройдуть заключні зйомки. У своїй картині я хотів показати великий подвиг великого народу, — пояснив режисер. — Пригадавши минуле, я сподіваюся, люди задумаються над тим, як вони живуть зараз». Прем’єра картини планується на 9 травня 2010 року. Фільм є продовженням легендарної картини «Втомлені сонцем», створеної 1994 року, що отримала «Оскар» у категорії «найкращий іноземний фільм». Стрічка являє собою епічний блокбастер зі сценами битв, витриманими в суто голівудському дусі. Це найдорожча картина в історії російського кіно: її бюджет — $55 мільйонів. У продовженні чотири головні персонажі першого фільму — троє з них вважалися загиблими — повинні випадково зустрітися в полум’ї Другої світової війни. А Йосиф Сталін, який у першій частині витав десь за кадром, ніби злий дух, опиниться перед об’єктивом як персонаж і навіть заговорить. До речі, 62-річний Міхалков знімає не одну повнометражну картину, а дві: «Втомлені сонцем-2» в двох частинах: «Предстояння» і «Цитадель». Режисер також збирається підготувати 15-серійний телевізійний фільм, де буде простежений і розширений сюжет кіноверсії. Нині Микита Сергійович перебуває в Києві. 25 і 26 листопада в Міжнародному центрі культури та мистецтв (колишній Жовтневий палац) він представляє бенефіс «Свій серед своїх: міфи, легенди, реальність».

Поповнення в Держархіві України

Німеччина повернула нашій країні вивезені під час Другої світової війни цінні фотодокументи, що довгий час вважалися безслідно зниклими, передає korrespondent.net. Федеральний архів Німеччини повернув Державному комітету архівів України 246 фотопозитивів. Ці зображення входили до групи матеріалів, конфіскованих свого часу в Києві Оперативним штабом рейхсляйтера Розенберга. Після війни всі матеріали були перевезені в США, де майже 20 років залишалися в Бібліотеці Конгресу. На початку 60-х американці повернули все німецькому Федеральному архіву. — Після повернення з Америки ці фото були тематично впорядковані разом із німецькими фотографіями. І лише за допомогою українських колег, які, безумовно, ще зберегли свої старі каталоги й прислали їх до Німеччини, нам і вдалося відсортувати українські фотографії, — розповів представник Бундесархіву Кай Фон Йєна.

Нова ера кіно

У Сінгапурі проходить перший у світі фестиваль трьохмірного кіно — 3D Convention. На думку гостей форуму, кіно стоїть на порозі нової ери. У відкритті фестивалю взяли участь голівудські кіномагнати. Зокрема, голова Dreamworks Animation Джеффрі Катценберг заявив, що «через п’ять-сім років усе голівудське кіно стане трьохмірним», повідомляє kino-teatr. За словами голови студії Walt Disney Марка Зораді, з технологіями 3D «ми можемо розповідати історії інакше й таким чином залучати публіку, яка не може побачити те саме вдома». Він також назвав 3D-технології перешкодою на шляху піратства. Ден Глікман, голова Motion Pictures, назвавши 3D технології «революцією в сприйнятті кіно», висловив думку, що світ кіно перебуває на порозі нової ери.

Волинські знахідки

Поблизу Луцька археологи розкопали багатошарову пам’ятку історії стародавніх років. Тут виявили поселення часів бронзи та знаряддя праці, яким понад три тисячі років, які допоможуть краще дослідити історію Волинського краю, зокрема, початок становлення феодального міста Луцька, повідомляють «Факти», ICTV. На ста квадратних метрах під землею знайшли рештки давніх осель, майстерень і виробничих комплексів давньої епохи. Артефакти свідчать: люди тут мешкали три тисячі років тому. Цю місцевість вони обрали не просто так — тут родючі ѓрунти, помірний клімат, є річка, повна риби, та ліси, багаті дичиною. — Унікальність цього поселення полягає, перш за все, в тому, що воно розміщено поблизу Луцька, великого феодального міста, князівського центру. А дослідження міста без його сільськогосподарської округи дає набагато менші результати, — підкреслив Сергій Панишко, начальник Полонківської експедиції. На метровій глибині археологи виявили шість господарських об’єктів і черінь — аналог сучасної літньої кухні. Знаходити подібні комплекси щастило раз на десятиліття. Нинішня знахідка вражає масштабністю. Ями розташовано близько одна до одної, що свідчить про густоту поселення та розвинене господарство. — Висока концентрація — зазвичай тоді, коли комплекс існував довгий час. Господарські ями мали функції теперішніх льохів. Там зазвичай зберігали якісь продукти харчування. Там температура була меншою, ніж зазвичай на поверхні, тому й відповідно зберігалося краще. Там могли зберігати м’ясо, овочі, — сказав начальник розкопок Віталій Баюк. Три тисячі років тому люди займалися землеробством, одомашнювали худобу та вдосконалювали виготовлення керамічного посуду. У землі знайшли численні уламки горщиків і мисок, на яких вже з’являються графічні лінії та малюнки. Натрапили археологи і на справжній скарб — кістяну проколочку бронзового періоду, за допомогою якої шили одяг зі шкір. Детальне дослідження поселення допомогло б встановити історію Луцька. Але науковій роботі заважає самовільне будівництво лучан без попереднього обстеження ділянок. Тому історія предків з неповторними традиціями, звичаями і світоглядом ризикує залишитися в землі.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments