Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

Коротко / КУЛЬТУРА

6 березня, 2008 - 00:00

Аутсайдери «Оскара» стали фаворитами Канадської кіноакадемії

Картина «Далеко від неї» 29 річної канадки Сари Полліотримала сім статуеток «Джині», нагород канадської кіноакадемії, у тому числі за кращий фільм, кращу режисуру, кращу чоловічу та жіночу ролі. Про це повідомляє lenta.ru з посиланням на Reuters. Окрім того, призи Канадської кіноакадемії дісталися Девіду Кроненбергу за картину «Розпуста на експорт» (сім статуеток).

«Далеко від неї» був номінований на два «Оскара». На нагороду за «Кращий адаптований сценарій» претендувала Сара Поллі, а на нагороду за «Кращу жіночу роль» — Джулі Крісті. Проте статуеток фільм не отримав. Стрічка Кроненберга також залишилася без «Оскара», хоча на цю премію був номінований Вігго Мортенсен.

Ім’ям Софіко Чіаурелі назвуть вулицю в Тбілісі

Ім’ям померлої 2 березня народної артистки Грузії Софіко Чіаурелі буде названо одну з вулиць у Тбілісі. Як повідомляє агенція Новини-Грузія, про це у вівторок на зустрічі з членами державної комісії з організації похорону Софіко Чіаурелі заявила глава парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе. Окрім того, за словами Бурджанадзе, в Державному театральному університеті імені Шота Руставелі буде встановлено стипендію імені Софіко Чіаурелі.

Видатна грузинська акторка померла після тривалої хвороби на 71 році життя в ніч із суботи на неділю. Вже відомо, що її буде поховано сьогодні, в Тбілісі, в Дідубійському пантеоні письменників і громадських діячів, поруч із чоловіком, театральним актором і спортивним коментатором Коте Махарадзе. Президент Грузії Михаїл Саакашвілі видав розпорядження, відповідно до якого витрати на похорон Софіко Чіаурелі повністю бере на себе держава. Окрім того, для організації церемонії похорону створено державну комісію на чолі з Ніно Бурджанадзе.

Помалювали? А тепер — у поліцію

Невдало закінчилася для німецького любителя графіті спроба розписати льодовик Франца-Йосифа у Новозеландських Альпах. Доки 28-річний німець розмальовував натуру, його сфотографували англійські туристи, потім зйомку віднесли в поліцію. Заїжджого вандала затримали у селищі, розташованому недалеко від місця злочину, коли він збирався сісти в автобус. Щоправда, відбувся порушник легким переляком і виправними роботами — вартові порядку примусили його змити власний витвір. Однак ця провина тьмяніє перед «творчістю» деяких любителів помалювати. Так, наприклад, ООН довелося нещодавно вибачатися за те, що службовці миротворчого контингенту в Західній Сахарі залишили свій творчий слід якраз поверх доісторичних наскельних розписів, повідомляє www.itogi.ru.

Трилер «Дитина Розмарі» повернуть до кінотеатрів

Кінокомпанія Platinum Dunes збирається зробити рімейк трилера Романа Поланськи «Дитина Розмарі» за однойменним романом Айрі Левін. Зараз студія веде переговори з Paramount про зйомки стрічки і вже підшукує сценариста. Про це повідомляє lenta.ru з посиланням на сайт Shocktillyoudrop.com. Нагадаємо, що стрічка Поланськи вийшла на екрани 1968 року. У ній були зайняті такі зірки, як Міа Ферроу, Джон Кассаветіс і Рут Гордон. Фільм розповідає про молоду жінку Розмарі та її чоловіка, які переїжджають до Нью-Йорка. Згодом Розмарі починає підозрювати, що її сусіди — учасники сатанинського культу, які мають свої плани на її дитину, яка поки ще не народилася.

Газета: 
Рубрика: