Малоросійство — це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція.
Євген Маланюк, український письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

Коротко / КУЛЬТУРА

14 березня, 2007 - 00:00

Недочитані книги

Два твори класичної російської літератури — «Війна і мир» Льва Толстого та «Злочин і кара» Федора Достоєвського — ввійшли до списку книг, які британці не можуть дочитати до кінця, повідомляють РІА «Новости». Список із 10 романів було складено на підставі проведеного компанією «Teletext» опитування чотирьох тисяч дорослих британців.

Роман «Війна і мир» опинився на восьмому місці в списку — його почали й кинули читати 18% опитаних. «Злочин і кара» замикає список книг «найбільш недочитуваних» — 15% респондентів так і не довідалися, чим же закінчилася історія Родіона Раскольникова.

Очолює ж список роман британського автора — «Маленький бог Вернон» Ді-Бі-Сі П’єра. Незважаючи на присуджену письменникові за цей роман Букерівську премію 2003 року, 35% опитаних призналися, що роман не здолали. Парадоксальним чином роман довгий час залишався однією з книг, що найкраще продаються — лише у Великій Британії було продано 620 тисяч примірників. Друге місце в списку посідає «Гаррі Поттер і Кубок Вогню» — він наскучив 32% британців.

До речі, в списку, в якому не побажав би опинитися жоден письменник, значаться Паоло Коельо з романом «Алхімік» і два індійських письменники — Салман Рушді з «Сатанинськими віршами» й Арундаті Рой із «Богом дрібниць». Серед документальної літератури успіхом у читачів не користуються автобіографії Білла Клінтона та Девіда Бекгема — їх не подужали, відповідно, 30 і 27% опитаних. Як причини, чому вони не дочитують книги, респонденти називали втому (48%), комп’ютерні ігри (26%) і цікаві телепередачі (46%). 34% опитаних сказали, що навряд чи куплять книгу, в якій більше 350 сторінок. Четверо з десяти респондентів заявляли, що не можуть читати довгі книги. 55% опитаних зізналися, що купують книги не для читання, а як окрасу книгозбірні, якою можна похвастатися перед друзями.

«300 спартанців» вийшли в лідери

Історична драма стала першим справжнім блокбастером 2007 року, зібравши 70 млн. доларів за перші три дні прокату в США та Канаді. Як повідомляє AP, картину «300 спартанців» було показано в 3 103 кінотеатрах і вона зробила найбільші збори з одного екрана — 22 тис. 567 доларів. А число глядачів картини перевершило кількість тих, хто подивився інші 9 фільмів-лідерів прокату.

Це рекордний показник для стрічок, що виходять на екрани в березні. Попередній рекорд за зборами належить сиквелу мультфільму «Льодовиковий період-2: глобальне потепління», який рік тому за прем’єрний вік-енд зібрав 68 млн. доларів, зазначає ІТАР- ТАСС. Попередній рекорд щодо цього показника — 8 тисяч 480 доларів — належав другій частині «Піратів Карибського моря».

Події картини «300 спартанців» оповідають про кровопролитну битву при Фермопілах 480 року до н.е., коли триста відважних спартанців на чолі зі своїм царем Леонідом перегородили шлях багатотисячній армії перського царя Ксеркса. Незважаючи на чисельну перевагу персів, спартанці наполегливо тримали оборону, проявивши мужність і відвагу. Їхня безстрашність і героїзм надихнули всю Грецію на об’єднання проти непереможного ворога, різко змінивши тим самим хід греко-перських воєн.

Музика для майбутніх поколінь

Твори груп The Rolling Stones і Velvet Underground було вибрано для внесення до Національного реєстру звукових записів США, повідомляє lenta.ru, посилаючись на сайт Gigwise. Для реєстру відбираються аудіозаписи за наступними критеріями: вони повинні мати «культурну, естетичну чи історичну значущість» або відбивати життя Сполучених Штатів, їх вік не може бути меншим за десять років. Запис може включати як один трек, так і цілу добірку, окрім того, вона не обов’язково повинна бути музичною.

Повідомляється, що для майбутніх поколінь було відібрано (I Can’t Get No) Satisfaction «Роллінгів» і Velvet Underground & Nico, перший альбом VU. Реєстр було створено 2000 року. Починаючи з 2002 року, до нього щорічно вноситься 50 нових записів.

«Приборкувачка» Наомі Воттс

Відома акторка зіграє в екранізації мемуарів Еймі Сазерленд «Kicked, Bitten and Scratched: Life and Lessons at the World’s Premiere School for Exotic Animal Trainers», повідомляє lenta.ru з посиланням на Variety. За сюжетом фільму, героїня Наомі Воттс проведе рік у спеціальному навчальному закладі, де готують експертів для спілкування з екзотичними тваринами, такими як кенгуру, верблюди, бабуїни, кугуари, змії та інші. Випускники цього елітного закладу, як правило, посідають керівні посади в кращих зоопарках світу чи стають тренерами тварин, які використовуються для зйомок голлівудських фільмів. Видання зазначає, що Воттс, яка знялася в Пітера Джексона в «Кінг Конгу», не звикати приборкувати екзотичних тварин.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ