Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

17 лютого, 2007 - 00:00

Від «Асси-2» до «Анни Кареніної»

Режисер Сергій Соловйов завершив роботу над екранізацією роману Льва Толстого, повідомляє ІТАР-ТАРС. Картина «Анна Кареніна» вийде на екрани у жовтні. За словами Соловйова, він зняв фільм у двох варіантах: повнометражну картину та телесеріал. Ця екранізація — його давня творча мрія, однак над її втіленням йому довелося працювати впродовж 14 років. «Головні труднощі були пов’язані з фінансуванням вельми масштабного та досить дорого проекту», — пояснив він. Головні ролі в картині зіграли актриса Тетяна Друбич (Анна), Олег Янковський (Каренін), Ярослав Бойко (Вронський). Як повідомив режисер, у кіноверсії основну увагу приділено історії цього любовного трикутника. А у п’ятисерійному телесеріалі, де було більше можливостей розширити оповідання, чільне місце посідають сцени, пов’язані з етично-філософськими пошуками Левіна, якого зіграв Сергій Гармаш. Образ Кіті втілила Марія Аніканова, а Стіва Облонського — Олександр Абдулов. Левова частка зйомок відбувалася у музеї-садибі Льва Толстого «Ясна Поляна», що, на думку режисера, сприяло створенню особливої атмосфери, дало можливість відчути дух творчості великого письменника. «Досить радо приймали нас і у Санкт-Петербурзі, де знімальній групі були надані для роботи його знамениті палаци й особняк», — повідомив Сергій Соловйов. «Анна Кареніна» вийде у прокат разом із ще одним фільмом Сергія Соловйова «Асса-2». Як інформує газета «Время новостей», робота над фільмами відбувалася паралельно. Фільми виходитимуть як дилогія, із єдиною рекламною кампанією та урочистими заходами. Розповідаючи про зйомки «Анни Кареніної», режисер згадує: «У мене весь час було таке враження, що щось мені це нагадує. Потім пригадав — «Театральний роман» Булгакова... Я подумав, що шкода, що фільм «8 1/2» існує, а відповідного кінематографічного роману немає. Я став міркувати, і якось абсолютно природно вийшло з цієї справи, що додумався до «Асси-2». Нова «Асса», яка має підзаголовок «Друга смерть Анни Кареніної», виявилася сюжетно пов’язаною з романом Толстого: Аліці, яка відбуває покарання за вбивство Кримова, вдалося отримати у в’язничній бібліотеці одну-єдину книжку, роман «Анна Кареніна», щоправда, без перших тридцяти сторінок. Протягом багатьох років героїня Тетяни Друбич читає й перечитує потертий том, і цей роман стає частиною її життя. Сцени зйомок «Анни Кареніної» увійшли до «Асси». Сергій Маковецький виконає у цьому фільмі роль кінорежисера. У «Ассі-2» також грають: Сергій Шнуров (він зіграє себе самого), альтист Юрій Башмет, а актриса Катерина Волкова виступає й як автор власних пісень. Не виключена й поява Африки — Сергія Бугайова, незважаючи на те, що його герой, як пам’ятають глядачі, наприкінці першої «Асси» загинув. Відомо, що у картині зніматиметься дочка режисера Анна Соловйова.

Піраміди-руїни

ЮНЕСКО погрожує виключити історичні пам’ятники Єгипту зі списку об’єктів Всесвітньої спадщини, якщо єгипетський уряд негайно не надасть цим визначним пам’яткам статусу державного заповідника. Як повідомляє ІТАР-ТАРС із посиланням на арабську газету Al-Ahram, йдеться про піраміди Гізи, а також старовинні пам’ятники Луксора, Асуана, Абу-Сімбела й Олександрії. Виключення руїн із реєстру Всесвітньої спадщини обернеться для Єгипту втратою у 50 млн. доларів, які щорічно виділяються йому згідно із програмою ЮНЕСКО для реставрації предметів матеріальної культури. На засіданні єгипетського парламентського комітету з культури було висловлено здивування у зв’язку з позицією уряду, що бариться із розв’язанням цього питання. При цьому древності Єгипту є однією з головних «приманок», які приваблюють до країни мільйони іноземних туристів. Парламентарії наголосили, що роль ЮНЕСКО у збереженні єгипетської історичної спадщини важко переоцінити. Міжнародна організація взяла участь у порятунку пам’ятників древньої Нубії, допомогла відреставрувати палац єгипетського правителя-реформатора Мухаммеда Алі у Каїрі, за її сприяння були проведені реставраційні роботи у Карнакському храмі у Луксорі та середньовічному форті Кайт-Бей в Олександрії.

Пам’ятник королю рок-н-ролу

Прихильники Елвіса Преслі найближчим часом хочуть встановити пам’ятник своєму кумирові на Гавайських островах. Як повідомляє AP, невдовзі вони отримають місце для встановлення пам’ятника. У своїх фірмових брюках-кльош, сорочці з великими комірами, обвішаний коштовностями король рок-н-ролу знову з’явиться на Гавайях у вигляді бронзового постаменту на повний зріст, який буде встановлений на місці історичного концерту 1973 року — «Elvis: Aloha From Hawaii». Статуя, виконана на замовлення TV Land, підрозділу мережі MTV, буде урочисто відкрита в липні навпроти Центру Ніла Блейсдела. Це данина поваги Гонолулу великому співакові у 30-ту річницю від дня смерті Преслі (16 серпня 1977 року), повідомляє news.ru. «Елвіс залишається ідолом і героєм для багатьох із нас. Оскільки він провів тут деякий час, Гавайї вважають його своїм прийомним сином», — стверджує мер Гонолулу Муфі Ханнеманна — естрадний співак, який на власній інавгурації виконав гавайські наспіви. Елвіс назавжди залишиться частиною Гавайїв. Достатньо пригадати фільм за його участю «Блакитні Гавайї», його виступ 1961 року, коли він організував збір грошей на пам’ятник кораблю «Аризона», і той історичний концерт 1973 року, який став першим концертом, що транслювався по всьому світу через супутник.

Екватор Берлінале

Завершилася перша половина Берлінського кінофоруму, упродовж якої демонструвалися фільми, які беруть участь у конкурсі за головні призи у вигляді «Ведмедиків» із дорогоцінних металів, пишуть РІА «Новини». Тепер, як зазначають кінокритики, географія фільмів-конкурсантів розширюватиметься, а вплив Голівуду на них зменшуватиметься. На зміну розкрученим стрічкам: «Хороший німець» Стівена Содерберга, «Хибна спокуса» Роберта Де Ніро й «Запис одного скандалу» з Кейт Бланшетт і Джуді Денч у головних ролях прийшли фільми з меншим залученням світових зірок, але з куди більш цікавою географією та незвичайними історіями. Це, передусім, китайська картина «Загублені у Пекіні» з Тоні Леюном у головній ролі, «Герцогиня де Ланже» — французька екранізація однойменної повісті Оноре де Бальзака, а також ізраїльський фільм «Бофорт», присвячений одному з військових епізодів палестино-ізраїльського конфлікту. У розпал фестивалю президент журі Основного конкурсу, який до 18 лютого є найвпливовішою людиною на Берлінале, Пол Шрейдер представив свій власний фільм «Жигало», який демонструється поза конкурсом. Сюжет фільму незвичайний — «голубий денді», що буцімто зійшов зі сторінок книг Уайльда, переселений до Вашингтона наших часів.

Газета: 
Рубрика: