Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Коротко / КУЛЬТУРА

16 листопада, 2011 - 00:00

Американське кіно покажуть у Києві

З 17 по 20 листопада в нашій столиці пройде Перший фестиваль американського кіно «Незалежність». Кінопокази можна буде побачити в культурному центрі «Кінотеатр Київ». Головна мета форуму — дослідження самої ідеї незалежного кіно в контексті першого в Україні фестивалю, присвяченого новому художньому і документальному кіно США. В рамках дійства будуть представлені найкращі незалежні фільми останніх років, а також низка оригінальних документальних картин. Фільмом відкриття фестивалю «Незалежність» стане картина «Цей темний світ» — екранізація мемуарів Керолін Бріггс (режисером і виконавцем головної ролі виступила Віра Фарміга). Організатори форуму підкреслюють: «Незалежні фільми, незалежні люди, незалежні думки» — під таким гаслом проходить новий фестиваль, який планують проводити щорічно. Художні і документальні фільми, які увійшли до програми, були відібрані за індивідуальний погляд на кохання, політику, релігію та суспільство. У цих роботах звучать щирі голоси незалежних американських кінематографістів, а змальовані на екрані сторони життя США рідко сьогодні можна побачити в українських кінотеатрах. Нашим кіноманам добре відомі і користуються успіхом американські блокбастери та фільми, зняті на великих студіях, але майже невідомі стрічки, які збирають натовпи на прем’єрах у рамках фестивалів у США. У програмі кінофестивалю «Незалежність» буде представлено п’ять художніх (у тому числі комедія про божевільну каліфорнійську сімейку «Діти в порядку» /The kids are all right та «Кіньярванда» /Kinyarwanda — розповідь про діяльність мусульманської громади Руанди під час геноциду 1994 року) і вісім документальних стрічок («Моя перебудова» /My Perestroika і «Найнебезпечніша людина в Америці» /The Most Dangerous Man in America). До речі, вхід на покази документальних фільмів вільний, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Елітна музика і вишукана поезія

24 листопада у Києві відбудеться презентація нової програми від проекту «ТЕЛЬНЮК: Сестри». Як розповіли організатори дійства, новими будуть і музика, і вірші, і супровід, і виконання. Для тих, хто добре знайомий із творчістю сестер Тельнюк, що має широкий спектр, нове рішення, вочевидь, буде неочікуваним, а для тих, хто зустрінеться з сестрами вперше, є унікальна можливість познайомитися з сучасною українською елітною музикою, вишуканою музикою для розумних людей. В основу програми покладено вірші Оксани Забужко... Концерт відбудеться в майстерні театрального мистецтва «Сузір’я», повідомляє Світлана ХУДОЛІЙ.

Ольга Куриленко зіграє в чорній комедії

Акторський склад фільму «Сім психопатів» поповнився Томом Вейтсом, Ольгою Куриленко (французько-українська актриса і модель) та Вуді Харрельсоном, повідомляється на сайті Collider. Раніше вже було відомо, що в картині зніматимуться Колін Фаррелл, Крістофер Вокен і Сем Рокуелл. Крім того, передбачалося, що одного з персонажів (гангстера, у якого крадуть собаку) зіграє Міккі Рурк. Однак на початку листопада стало відомо, що актор відмовився від участі у проекті і при цьому досить негативно відгукнувся про режисера картини Мартіна Макдонаха. Тепер стало відомо, що роль, яку пропонували Рурку, виконає Вуді Харрельсон. Стрічка «Сім психопатів» позиціонується як чорна комедія. Макдонах працює над фільмом не лише як режисер, але і як сценарист. Попередня стрічка Мартіна називалася «Залягти на дно в Брюгге» і вийшла в прокат 2007 року. У цій картині також знявся Колін Фаррелл.

Співрозмовник тисячоліть

У київській Публічній книгозбірні ім. Лесі Українки (відділ мистецтв) проходить виставка Айдера Алієва. Цей кримськотатарський художник виріс і навчався в Узбекистані, а нині є заслуженим художником України, лауреатом Шевченківської премії — за монумент «Відродження» в Сімферополі. Чудовий скульптор, Айдер Алієв не менш цікаво і плідно працює також як графік і живописець. Нинішня виставка представляє всі аспекти його багатого, оригінального й завше емоційно насиченого мистецтва. У графіці — граничний лаконізм і заспокоєність («Дунай») гармонійно поєднуються з напруженою в’яззю складної композиції («Бабуся Аніфе», «Степ»). Малярство постає розсипом коштовних «самоцвітів» («Дорога у Вічність», «Ніч у Стамбулі», «Легенда»). І все ж таки: «З першого дотику до матеріалу сенсом і часткою мого життя стала скульптура», — зізнається Айдер Алієв. Він працює з каменем і металом, творить грандіозні монументи чи невеликі, майже ювелірні за тонкістю обробки композиції. Його роботи насичені добродушним гумором та життєвою мудрістю («Любитель кави», «Повернення майстра»), пронизливо-ліричні («Весняний мотив», «Мрія», «Біля джерела»), величні у зверненні до минулих сторіч («Дедал та Ікар», серія «Демерджі», «Золота Кіммерія»), розповідає Оксана ЛАМОНОВА.

Газета: 
Рубрика: