Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Краща десятка!

Після Каннського кінофестивалю молоді режисери мають підтримку для творчості
24 червня, 2016 - 13:11
ОРГАНІЗАТОРИ ЗУСТРІЧІ РАЗОМ ІЗ МОЛОДИМИ РЕЖИСЕРАМИ, УЧАСНИКАМИ ПРОЕКТУ «КОРОТШЕ, КАННИ!» / ФОТО ВАСИЛЯ ОСАДЧОГО

Засновник Громадської організації «Ініціатива заради майбутнього» Ігор Янковський, який профінансував поїздку молодих кінематографістів  до Лазурового узбережжя Франції, та голова Держкіно Пилип Іллєнко проаналізували активність  української делегації на форумі.  Нагадаємо, цього року в Каннах на кіноринку Le Marche du Film в секції  Short Film Corner відбулися покази 10 короткометражних фільмів українських режисерів

На зустрічі Ігор Янковський зазначив, що висадка такого потужного десанту молодих українських кінематографістів у Каннах дозволила режисерам-початківцям значно розширити горизонти творчості. «Наша головна мета — допомогти українським режисерам налагодити корисні зв’язки на міжнародному рівні, сприяти в їхньому професійному та творчому розвитку. А завдяки участі в міжнародних кінофестивалях, присутності на них молодого покоління режисерів ми зміцнюємо українську позицію на міжнародному рівні!» —  наголосив Янковський.

Також цьогоріч уперше в історії України Пилип Іллєнко та Ігор Янковський провели бізнес-ланч MEET UKRAINIAN PRODUCERS, що дозволило налагодити  перспективний діалог із іноземними продюсерами.

Наприклад, Наріман Алієв не тільки представив стрічку «Без тебе» (Sensiz), із якою, також за підтримки І. Янковського, їздив на Берлінський кінофестиваль для участі в конкурсній програмі Generation +, а й  презентував свій новий проект іноземним продюсерам. 

«Канни надихають знімати нові фільми, щоб повернутися туди вже для участі в конкурсній програмі», — зазначила ще одна учасниця зустрічі Ріта Кузьміна. Мар’яна Литвинова, Ганна Борисова та Соломія Томащук поділилися враженнями від участі  у воркшопах та майстер-класах тощо. 

Підбиваючи підсумки, молоді режисері зійшлися в думці, що участь у масштабних кінофестивалях відіграє ключову роль для побудови конкурентної та потужної сучасної української кіноіндустрії, адже саме завдяки цим заходам можна познайомитися з сучасними трендами та тенденціями.  А ділові контакти мають перерости в спільні проекти, масштабні кінотвори, що допоможуть познайомити широку аудиторії з українською культурою, історією та сьогоденням.

Для поїздки до Канн організатори дібрали десятьох молодих перспективних режисерів, які встигли зарекомендувати себе на міжнародних і національних кінофестивалях.

Наталія МАЗУР
Газета: 
Рубрика: