...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

Мандруємо Європою

«Фортепіанна феєрія» — 21 жовтня в Національній філармонії
19 жовтня, 2017 - 10:09
ВИСТУПАЄ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ ОРКЕСТР УКРАЇНИ ПІД ОРУДОЮ МАЕСТРО ВАСИЛЯ ВАСИЛЕНКА / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Музиканти із Данії, Італії та України підготували гранд-програму для поціновувачів класики. Цей проект народився у співдружності лауреатів міжнародних конкурсів — солістів Елізабет Хольмегаард Нільсен (фортепіано, Данія), Віталія Лєонова (перша скрипка Національного президентського оркестру України), за участю диригентів Ауреліо Канонічі (Італія) та  Василя Василенка (екс-головного диригента «Донбас-Опери», який нині викладає в Національній музичній академії України й співпрацює з президентським оркестром).  Під орудою цих музикантів  пролунає шедевр італійського композитора Отторіно Респігі, зокрема симфонічна поема «Фонтани Рима» («Пінії Рима»), яка була  створена композитором 1917 року. У цьому програмному творі автор  прагнув передати власні враження від чотирьох фонтанів столиці Італії. Видатні пам’ятки змальовані у різний час, коли, за словами автора, «їх характер особливо гармоніює з навколишнім пейзажем, а краса здається надзвичайною»...

Не залишить байдужими меломанів Концерт для фортепіано з оркестром (ля мінор) Е. Гріга,  який вважається одним із кращих творів маестро,  а також яскраві симфонічні композиції нашого сучасника  Мирослава Скорика: «Покаянний псалом», присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні (прем’єра відбулася 2016 р. на гала-концерті Першого всеукраїнського відкритого музичного конкурсу Мирослава Скорика) та його легендарна  «Карпатська рапсодія».

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ