Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

Медичним працівникам присвячується

У вашингтонському «Саду скульптур» представлена авангардна скляна композиція
26 травня, 2020 - 10:05
ФОТО РЕЙТЕР

Скляна композиція, що  «купається» у блакитному світлі (на фото) — робота присвячена на честь медичних працівників, яка створена скульптором І. М. Пеєм.  Цей арт-об’єкт можна знайти біля західного крила Національної галереї мистецтв у Вашингтоні. Але поки галерея через спалах коронавірусної хвороби (COVID-19) закрита для туристів, світлини представлені в Інтернеті. 

Національна галерея мистецтва у Вашингтоні цікава не лише колекцією картин, скульптур та інших витворів мистецтва, а й історією її створення та архітектурою, нагадує uienifer-travel.blogspot.com. У 1937 році, пітсбургський банкір Ендрю Меллона(Andrew W. Mellon) заснував цю галерею і пожертвував їй свою приватну колекцію, яка налічувала 126 картин і 26 скульптур. Меллон надихнув своїм прикладом інших колекціонерів країни, тож багато з них пожертвували значні частини колекцій. Також багато картин було придбано з Ермітажу, коли Сталін розпродував звідти витвори мистецтва. Сімдесят п’ять років після заснування музею його колекція складає 145 000 експонатів.

Коли музей побудували він був найбільшою будівлею з мармуру у світі. Пізніше, у 1970-х, вирішено було додати до музею ще одну будівлю — Східну.

Національна галерея мистецтва, на сьогоднішній день, володіє одним з найбільших в світі зборами великих живописців епохи Відродження, роботами таких майстрів як і Вермеер, Ван Гог, да Вінчі, Рембрандт  та інших. Шанувальників же сучасного мистецтв  зацікавлять роботи Пабло Пікассо, Матісса, авангардиста Енді Уорхола...

Із західного боку до великої «класичної» будівлі примикає «Сад скульптур». Його центр прикрашає красивий фонтан, навколо якого розташувалися скульптури відомих майстрів XX століття, а також експонуються композиції митців сучасності.

Аліса ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: