Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Меломани, місце зустрічі — Філармонія!

1 листопада знаний у світі скрипаль запрошує на свій другий концерт циклу «Соколов плюс..»
29 жовтня, 2019 - 18:40
ФОТО ЮРІЯ ШКОДИ

Нагадаємо, «День» уже писав про те, що Валерій Соколов, екс-харків’янин, а нині зірка світового рівня, який виступає на найпрестижніших сценах різних країн, на початку жовтня започаткував новий творчий проект «Соколов плюс..». Дебют вийшов дуже успішним. Тоді музикант виконав Перший, Другий і Третій концерти для скрипки з оркестром українського класика сучасності Євгена Станковича.

Нині в Національній філармонії України Валерій Соколов разом зі своїм земляком, віолончелістом Олексієм Шадріним виступатимуть у супроводі Симфонічного оркестру під орудою Віталія Протасова і виконають твори Сергія Прокоф’єва (1891—1953 рр.). Пролунає Симфонія-концерт для віолончелі з оркестром — це один з останніх творів маестро. Композитор почав його писати 1947 року, а завершив за рік до смерті... Першим виконавцем став легендарний Мстислав Ростропович, який став майже співавтором цього твору, а за диригентським пультом вперше стояв Святослав Ріхтер. Музикознавці вважають, що ця симфонія є одним із найкращих віолончельних концертів композитора.

Другий концерт для скрипки з оркестром С. Прокоф’єв написав для французького скрипаля Робера Соетана. Разом композитор та скрипаль гастролювали в Португалії, Марокко, Алжирі й Тунісі, а перше виконання цього твору відбулося в Мадриді. «Музика концерту вирізняється теплотою емоційного тону, її інтонаційна новизна органічна, переконлива. Талант Прокоф’єва розкривається тут як ліричної стилістики, що, поруч із блиском скрипкової партії, зробило цей твір однією з улюблених п’єс сучасного концертного репертуару...» — написав про концерт відомий музикознавець І. Мартинов.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: