Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Модернізована «Бояриня»

1 жовтня, 2013 - 16:15

6 жовтня у Культурно-мистецькому центрі Києво-Могилянської академії відбудеться прем’єра вистави за однойменним твором Лесі Українки. Спектакль представляє молодий колектив «Український театр» на чолі з режисером Катериною Чепурою. За словами постановниці, глядач побачать скорочений і модернізований твір. Вистава йде без антракту на камерній сцені, що покращує сприйняття твору, адже дає можливість встановити невербальний контакт з актором.

Нагадаємо, п’єсу «Бояриня» Леся Українка писала в непростий для України час. На прикладі однієї родини вона хотіла показати всю величину проблеми, яка нависла над Україною, через її «старшого брата» — Росії. І на сьогодні твір є дуже актуальним. Режисер К. Чепура намагалася підкреслити сучасність проблеми акцентами і додатковими вкрапленнями у виставу, які не можуть залишити глядача байдужим. Над створенням спектаклю також працювали художники Ірина Рудь-Вольган і Ольга Клапак та композитор Леся Оникієнко.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: