І добро, і зло примножуються в геометричній прогресії. Ось чому ті маленькі рішення, які ми приймаємо щодня, безмежно важливі.
Клайв Стейплз Льюїс, відомий британський письменник, філософ, християнський апологет

«Мрії з Донбасу»

15 жовтня, 2013 - 11:57
ПИСЬМЕННИК СЕРГІЙ ЖАДАН – ОДИН З ІНІЦІАТОРІВ НОВОГО МІКСУ МИСТЕЦТВ

Така робоча назва нового мистецького проекту, який розпочали письменник Сергій Жадан разом із американською режисеркою Варляною Ткач та Фондом ІЗОЛЯЦІЯ. Він складатиметься з творчих майстер-класів, інсталяцій та театрального виступу, а також – відеороботи, яка об’єднає серію інтерв’ю з донеччанами або тими, хто зараз живе на цій території. Такий мікс мистецтв має повноцінно розкрити обрану тематику та сподобатися чи не кожному глядачеві.

Мета проекту — розказати, про що мріють і що сниться жителям міста, які їхні переживання, думки та душа.

«Проект не буде суспільно-політичним. Він, скоріше, філософський, — говорить Сергій ЖАДАН. — Нам цікаво порівняти те, що відбувається знизу, під землею, з тим, що знаходиться на ній. Адже під землею не тільки природні копалини, як-от вугілля чи нафта, під землею – корені дерев, тіла людей. Над землею – самі люди».

Проект може нагадати фільм Акіри Куросави «Сни Акіри Куросави», де таким самим містицизмом та душевністю пройнята кожна частина фільму – що є повноцінною історією.  Так режисер кінокартини показав душу людини та душу Японії. Що покаже Донбас і навіщо це робиться?

Сергій Жадан вважає, що і на сьогодні Донбас залишається «білою плямою» України. Через деякі політичні речі ніхто не помічає «маленьку» людину, яка тут живе та працює. Такими маленькими живими та справжніми героями відеороботи стануть усі охочі, хто виявить бажання відверто розповісти про себе. Робота над проектом тільки почалась. Результат, імовірно, можна буде побачити вже на початку наступного року.

Катерина ЯКОВЛЕНКО, «День» Донецьк
Газета: 
Рубрика: